Godzina dla Ziemi WWF: Polska w Trosce o Rzeki

Strona główna » Newsy » Godzina dla Ziemi WWF: Polska w Trosce o Rzeki

Akcja Światowego Wymiaru

Godzina dla Ziemi WWF to coroczna akcja, obchodzona na całym świecie pod koniec marca. Kojarzona głównie z symbolicznym gestem troski o przyszłość planety, polega na gaszeniu świateł na jedną godzinę w domach i budynkach użyteczności publicznej. Co roku w akcji bierze udział nawet kilkadziesiąt milionów ludzi oraz kilkaset miast na całym globie. W poprzednich edycjach akcji w Polsce zaangażowało się blisko sto miast, wygaszając oświetlenie publicznych obiektów.

Dedykowana Rzekom

Tegoroczną edycję Godziny dla Ziemi WWF w Polsce dedykujemy rzekom. Rzeki to nie tylko woda płynąca w korycie. To cały ekosystem, który towarzyszy tej wodzie: rośliny, zwierzęta, oraz miejsce rekreacji dla wielu z nas. Jednak, ze względu na przekształcenia i zanieczyszczenia, jedynie 1,1% polskich rzek pozostaje w dobrym stanie. Polskie rzeki umierają i potrzebują naszego wsparcia. Włączmy się razem w akcję, która ma na celu ochronę naszych rzek.

Solidarność o 20:30, 23 marca

O godz. 20.30 w sobotę 23 marca w całej Polsce zgasną światła w geście solidarności z ideą ochrony naszego wspólnego domu. Zapraszamy do dołączenia do dziesiątek polskich miast i wyłączenia świateł charakterystycznych budynków i obiektów publicznych na symboliczną godzinę. Mieszkańcy Iławy! Liczymy na Wasz udział w tegorocznej Godzinie dla Ziemi WWF i tym samym na dołączenie do tysięcy miejscowości i milionów ludzi, którzy w tym roku już po raz osiemnasty pokażą światu, że działając razem możemy dać impuls do rzeczywistych zmian na lepsze.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x