Niecodzienna zguba

Strona główna » Wiadomości » Niecodzienna zguba

TOI-TOI na Drodze: Niecodzienne Zdarzenie na Jeździe

W listopadzie do komendy powiatowej w Iławie wpłynęło niecodzienne zgłoszenie o TOI-TOI, który leżał na jezdni. Zgłaszający zaznaczył, że przeszkoda leży na drodze częściowo ją blokując, co stanowi problemy w ruchu drogowym. Funkcjonariusze udali się na miejsce, aby usunąć przeszkodę, nim zagrozi ona jakiemuś pojazdowi. Kiedy policjanci dojechali na wskazaną ulicę w gminie, okazało się, że plastikowe WC zostało już zepchnięte na bok jezdni. Świadkowie wydarzenia zadziałali sprawnie, by zniwelować przeszkodę. Na miejscu funkcjonariusze spotkali również pracownika firmy, który miał zlecenie na transport TOI-TOI.

36-letni mężczyzna tłumaczył się, że podczas transportu pękła jedna z zabezpieczających taśm, na skutek czego TOI-TOI zsunął się z pojazdu, a on sam nie zarejestrował od razu tego faktu. Ze względu na to, że nie doszło do wypadku, a całe zdarzenie szybko zostało opanowane, policjanci nie wystawili mężczyźnie mandatu, jedynie został pouczony za wykroczenie.

Pamiętaj o Właściwym Zabezpieczeniu Transportu

Zdarzenie z TOI-TOI na ulicy nie miało złego zakończenia, a kierowca powinien wyciągnąć wnioski na przyszłość; niemniej jednak sytuacja pokazuje, jak niewiele trzeba, żeby doszło do zagrożenia na jezdni. Kierowcy przewożący ładunek muszą pamiętać o podstawowych zasadach właściwego transportu. Przewożony towar nie może przekraczać dopuszczalnej masy w stosunku do pojazdu. Musi być odpowiednio unieruchomiony tak, by nie poruszał się nawet przy mocniejszych skrętach samochodu. Nie może też powodować nadmiernego hałasu lub brudzić nawierzchni. Należy również pamiętać o zabezpieczeniu wszystkich części, które mogą być niebezpieczne, a odstające elementy muszą mieć odznaczenia widoczne z daleka przez innych kierowców.

Niedopatrzenie, jakiejkolwiek z tych zasad może mieć bardzo poważne skutki i w rezultacie stać się bardzo niebezpiecznym zagrożeniem. Dlatego kodeks drogowy dokładnie opisuje czynności, jakie należy wykonać podczas transportu, a obowiązkiem kierowcy jest ich przestrzeganie.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x