Pijany lekarz na dyżurze w iławskim szpitalu

Strona główna » Na sygnale » Pijany lekarz na dyżurze w iławskim szpitalu

W minioną sobotę 6 czerwca w godzinach wieczornych mężczyzna zadzwonił na policję w związku z podejrzeniem, że jeden z chirurgów w Powiatowym Szpitalu w Iławie może być pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze czym prędzej przybyli na miejsce i dokonali badania stanu trzeźwości lekarza. Wynik badania nie pozostawił jednak złudzeń.

Pijany lekarz na dyżurze
56-letni chirurg na dyżurze miał mieć około 1 promila alkoholu w organizmie. Potwierdziła to aspirant Joanna Kwiatkowska – oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie. Obecnie dalsze czynności ma nadzorować już prokuratura na podstawie artykułu 307 Kodeksu postępowania karnego. Niebawem również ma zostać podjęta decyzja o wszczęciu śledztwa w tej sprawie.

Odpowiedzialność karna
Według przepisów osoba, która naraża innych na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub uszczerbku na zdrowiu może zostać skazana na karę pozbawienia wolności do 3 lat. Z kolei, jeśli ciąży na niej obowiązek opieki nad narażoną na niebezpieczeństwo osobą, podlega wtedy karze więzienia od 3 miesięcy do nawet 5 lat.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x