Ulica Dworcowa na nowo otwarta

Strona główna » Wiadomości » Ulica Dworcowa na nowo otwarta

Zakończenie Modernizacji Ulicy Dworcowej w Iławie

Wraz z dniem 31 lipca 2023 zakończyła się wyczekiwana modernizacja ulicy Dworcowej w Iławie. Kierowcy z ulgą przynieśli wiadomość o zamknięciu prac. Teraz mogli zobaczyć na własne oczy co zmieniło się w tej lokalizacji. Dzięki inwestycji było możliwe położenie nowej nawierzchni. Pojawiło się nowe oświetlenie LED oraz oznakowanie, zmiany te są doskonale widoczne dla pieszych oraz kierowców.

Z myślą o uczestnikach ruchu innych niż samochody powstał nowy chodnik oraz została wyznaczona droga rowerowa. Zrealizowany projekt objął również budowę sieci kanalizacji deszczowej oraz wodociągowej, dzięki czemu podczas intensywnych ulew woda nie będzie zbierała się na powierzchni drogi.

Mimo, że prace na drodze trwały dłuższy okres to wszystkie założenia udało się zrealizować. Ich efekt na pewno zadowoli mieszkańców miasta oraz gości, którzy będą mieli okazję poruszać się po tej stronie Iławy. Koszty modernizacji ulicy Dworcowej wyniosły 2 243 465,88 zł brutto.

Inwestycja dla Bezpieczeństwa

Miasto Iława cały czas się rozwija i dostosowuje do potrzeb mieszkańców. Modernizacje przeprowadzane w mieście mają zwiększyć bezpieczeństwo na drogach. Wprowadzone zmiany pojawiły się z myślą o pieszych oraz kierowcach.

Przebudowa ulicy Dworcowej była częścią większej inwestycji, która była możliwa dzięki finansowemu wsparciu Rządowego Funduszu Polski Ład. W trakcie modernizacji do remontu dołączyła również ulica Gospodarska oraz ulica Łąkowa. Kolejne etapy przewidują podobne zmiany oraz innowacje, które pojawiły się podczas remontu ulicy Dworcowej.

Koszt całości projektu został oszacowany na ponad 8 mln 112 tys. zł. Dotacje rządowe pokryją znaczną część kosztów, czyli 7 mln 706 tys. zł. Remontowane ulice są bardzo ważnymi węzłami komunikacyjnymi w mieście, po którym codziennie porusza się wiele aut oraz pieszych. Zmiany, które zostaną wprowadzone sprawią, że ruch na nich będzie przebiegał sprawniej, a jego uczestnicy będą lepiej zabezpieczeni.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x