Niezwykłe atrakcje podczas Dnia Dziecka

Strona główna » Kultura » Niezwykłe atrakcje podczas Dnia Dziecka

Rodzinne Wydarzenie z Okazji Dnia Dziecka w Przedszkolu nr. 4 w Iławie

W tym roku Przedszkole nr. 4 w Iławie postanowiło zorganizować rodzinne wydarzenie z okazji Dnia Dziecka. Władze placówki postarały się, aby ten dzień był niezapomniany dla najmłodszych i zaprosiły do uczestnictwa w nim funkcjonariuszy z lokalnej komendy.

Atrakcje z Policją: Spotkanie z Funkcjonariuszami

Pogoda dopisała, a teren przedszkola zapełnił się odwiedzającymi rodzicami oraz ich pociechami. Mali jubilaci mieli możliwość z bliska zobaczyć policjantów, zadawać im pytania, a nawet na chwilę wcielić się w ich rolę! Widząc mnogość atrakcji nawet najmłodsi bardzo szybko się przełamali i aktywnie zaczęli się angażować w atrakcję.

Spotkanie z Radiowozem: Z Bliska i Za Kierownicą

Pozwolono dzieciom zobaczyć z bliska radiowóz, oglądnąć jego wnętrze, a nawet usiąść za kierownicą auta i włączyć sygnały świetlne oraz dźwiękowe. Co odważniejsi dostali do założenia zestawy przeciwuderzeniowe chroniące w bardziej niebezpiecznych akcjach. Dzieci mogły również przymierzyć elementy munduru. Kto wie, może ten dzień natchnie, któregoś maluszka do tego, by w przyszłości wstąpić w szeregi policji?

Przedszkolaki a Rola Policji w Społeczeństwie

Spotkanie z policją przybliżyło przedszkolakom zawód policjanta oraz pokazało, jak jest ważny w naszym społeczeństwie. Zorganizowany Dzień Dziecka był okazją do przypomnienia właściwych postaw oraz zasad, o jakich powinni pamiętać mali oraz duzi mieszkańcy Iławy. Funkcjonariusze omówili je wraz z bardzo zaangażowanymi dziećmi.

Bezpieczne Poruszanie się: Ważny Temat dla Małych Obywateli

Jeden z ważniejszych tematów, który został poruszony, dotyczył bezpiecznego poruszania się po drodze. Wydarzenie było też okazją dla rodziców, by zadać bezpośrednie pytania funkcjonariuszom. W ramach spotkania przedstawiono Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz wytłumaczono do czego ona służy.

Atrakcje Dla Dzieci: Konkursy, Zabawy i Przedstawienia

Mimo że kontakt z funkcjonariuszami był najważniejszym elementem wydarzenia organizowanego przez przedszkole, tego dnia nie zabrakło tradycyjnych atrakcji dla dzieci, różnorodnych zabaw i oczywiście pysznego jedzenia czekającego na głodne brzuszki. Zorganizowano konkursy z nagrodami oraz przedstawienia artystyczne. Wesoły nastrój nie opuszczał wszystkich uczestników aż do samego końca.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x