Gospel w Iławie

Strona główna » Kultura » Gospel w Iławie

Zapisz się na warsztaty gospel

Wrzesień wciąż ogrzewa ciepłem lata i zachęca do różnorodnych aktywności. W ich ramach możemy zadbać o swoje zdrowie, poszerzać własne horyzonty oraz rozwijać umiejętności. Również miasto organizując różnorodne wydarzeń umożliwia swoim mieszkańcom zdobywanie nowych doświadczeń.

W tym roku, po raz kolejny, Iława zaprasza na rozśpiewane warsztaty. Przez trzy dni nad Jeziorakiem będą trwały warsztaty gospel, które zakończą się finałowym koncertem. Spotkania dla dzieci do lat 14 odbędą się 29 września oraz 1 października, dla młodzieży i dorosłych 30 września oraz 1 października. To już piąta odsłona tego wydarzenia muzycznego, które powstało z inicjatywy Iława Gospel Singers oraz Stowarzyszenia Gospel nad Jeziorakiem.

Warto zaznaczyć, że warsztaty są kierowane zarówno do profesjonalnych muzyków, kompozytorów oraz wokalistów jak i osób całkowicie nowych w tej dziedzinie, którzy jednak są otwarci na przygodę z gospel. Organizatorzy zadbaliby charakter wydarzenia przyciągał zarówno młodych jak i starszych uczestników kusząc ich niepowtarzalną przygodą. Ze względu na bardzo duże zainteresowanie warsztatami organizatorzy postanowili przenieść spotkanie do miejsca, które umożliwi uczestniczenie w nich jeszcze większej ilości osób. Zapisów można dokonać przez stronę internetową.

Wydarzenie finałowe

Uwieńczeniem iławskiego spotkania z gospel będzie koncert, w którym mogą wziąć czynny udział uczestnicy warsztatów. Tuż obok nich na scenie pojawią się profesjonalni muzycy. Szacuje się, że tegoroczna odsłona wydarzenia pobije rekord poprzednich lat, jeżeli chodzi o ilość osób występujących na scenie.

Na finał trzeba poczekać do 1 października. Podczas koncertu finałowego spotkamy prawdziwe gwiazdy świata gospel, którzy równocześnie będą instruktorami podczas warsztatów. Mowa jest o polskiej wokalistce i nauczycielce wokalnej Gabi Gąsior, której będzie towarzyszył Wayne Ellington, brytyjski trener wokalny i muzyk. Wielką atrakcją będzie wystąpienie zespołu Holy Noiz. Koszt biletu na koncert wynosi 25 zł, obowiązują zapisy internetowe.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x