Tak świętowali policjanci

Strona główna » Kultura » Tak świętowali policjanci

104 rocznica uchwalenia pierwszej Ustawy o Policji Państwowej

Szczególny Miesiąc dla Polskiej Policji

Lipiec jest szczególnym miesiącem dla polskiej policji, ponieważ to 104 lat temu, 24 lipca, Sejm II Rzeczypospolitej Polskiej wydał pierwszą ustawę o powołującą urząd policji państwowej jako organu odpowiedzialnego za bezpieczeństwo na terenie naszego kraju.

Obchody Święta Policji

Od tego czasu, co roku policjanci obchodzą swoje święto w okolicach 24 lipca. W jego ramach organizowane są w całej Polsce wydarzenia. Również w Iławie nie zabrakło ciekawych inicjatyw, funkcjonariusze naszego miasta celebrowali uroczyście w czwartek 27 lipca.

Uroczystości w Iławie

Dumni ze swej roli w społeczeństwie funkcjonariusze nie tylko przebywają wówczas w swoim towarzystwie, ale również wykorzystują Dzień Policji jako okazję do spotkania się z mieszkańcami zarówno w części oficjalnej wydarzenia jak i mniej formalnej.

Przemówienie Komendanta

Święto Policji w Iławie rozpoczęło się od przemówienia mł. insp. Waldemara Pankowskiego, który jest Komendantem Powiatowym Policji w Iławie. Podziękował funkcjonariuszom za ich czynną pracę oraz zaangażowanie w dopilnowanie porządku w mieście. Komendant podkreślił, że słowa uznania należą się również rodzinom policjantów za wsparcie bliskich w ich służbie oraz każdemu obywatelowi, który swoimi postawami współpracował z policjantami.

Wyróżnienia i Mianowania

Ważnym elementem oficjalnej części wydarzenia było wręczenie trzech niezwykle ważnych odznaczeń gratyfikujących najlepszych funkcjonariuszy. Medal za długoletnią służbę” trafił do asp. szt. Lucyny Kanicz, brązowy medal „Za zasługi dla policji” otrzymała Katarzyna Rutkowska, a brązowa oznaka „Zasłużonego policjanta” została przyznana asp. szt. Mirosławowi Nastajowi.

Spotkania z Policjantami

Następnie przyszedł czas na mianowania w korpusach młodszych oficerów oraz starszych, aspirantów, podoficerów i szeregowych. Po oficjalnej części cywilni uczestnicy wydarzenia mogli bliżej poznać pracę policjantów i bezpośrednio z nimi porozmawiać. Największym zainteresowaniem cieszył się sprzęt policyjny oraz pojazdy służbowe. Zorganizowano konkursy z nagrodami, a dzieci mogły uczestniczyć w dyskusji z Polą. Zebranym umilała czas Miejska Orkiestra Dęta z Lubawy.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x