Policjanci kontrolują drogi

Strona główna » Na sygnale » Policjanci kontrolują drogi

Kierowcy na Iławskich Drogach pod Lupą Policjantów

Iławska policja po raz kolejny wdraża działania, które mają na celu podniesienie bezpieczeństwa na drogach. Tym razem ze szczególną uwagą śledzili problem przekraczania limitów prędkości. W trakcie wprowadzonych działań nie obyło się jednak również bez innych mandatów.

Akcja kontrolno-prewencyjna „Prędkość” została skrupulatnie przeprowadzona przez policjantów w gminie Iławy. W jej ramach dokonano licznych pomiarów statystycznych i dynamicznych na skutek, których wypisano wiele mandatów. Funkcjonariusze z zespołów pn. Speed posiadają do swojej dyspozycji nowoczesne auta wyposażone w rejestrator wideo oraz system ręcznych mierników prędkości, który przesyła dane do stworzenia wizualizacji. Taki sprzęt pozwala na dużo większą skuteczność w łapaniu przestępców drogowych. Auta nie są oznakowane, dzięki czemu kierowcy nie wymuszają na sobie zachowania.

Podczas akcji „Prędkość” został zatrzymany między innymi 39-letni mężczyzna. Kontrola wykazała, że przekroczył dozwoloną prędkość o 17 km/h. Podczas spisywania mandatu funkcjonariusze odkryli, że brawurowy kierowca już nie pierwszy raz został zatrzymany za tego typu wykroczenia. Ponieważ to było kolejne zatrzymanie, funkcjonariusze zatrzymali jego prawo jazdy aż do zakończenia sprawy opłacenia mandatu i nałożyli mężczyźnie dodatkowe 3 punkty karne.

Prędkość, Która Zabija

Statystycznie to właśnie nadmierna prędkość powoduje najwięcej wypadków na drogach. Przepisy określające limity mają swoje uzasadnienie. Wymagana niższa prędkość obejmuje tereny, w których są zabudowania, niebezpieczne docinki drogi, większe zagęszczenia ludności lub utrudnione warunki.

Niestety dużo kierowców zapomina, że limity nie są po to, by im szkodzić, a by zabezpieczyć ich zdrowie i życie, a także zadbać o osoby trzecie. Rozpędzony samochód ma dłuższe hamowanie, kierowca przy większej prędkości nie ma możliwości szybkiej reakcji. Także widoczność jest mniejsza i łatwo przegapić zbliżający się przedmiot lub osobę. Pamiętajmy też, że im większa prędkość, tym mniejsze szanse na wyjście z wypadku bez szwanku. Zdjęcia zgniecionych aut po kraksie samochodowej lub wpadnięciu pojazdu w poślizg mówią same za siebie.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x