Nadmierna prędkość na drogach i jej konsekwencje

Strona główna » Na sygnale » Nadmierna prędkość na drogach i jej konsekwencje
Nadmierna prędkość na drogach i jej konsekwencje

Nadmierna prędkość to nie tylko wykroczenie drogowe, ale przede wszystkim poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa na drodze.

Każdego dnia na drogach Polski dochodzi do wielu wypadków, w których główną przyczyną jest właśnie zbyt szybka jazda. Policjanci regularnie prowadzą akcje kontrolne mające na celu eliminowanie tego niebezpiecznego zachowania wśród kierowców.

Ostatnie interwencje policji

W dniu 17 kwietnia 2024 roku policjanci z Iławy podjęli działania mające na celu wyeliminowanie nadmiernej prędkości wśród kierujących.

Jedna z takich interwencji miała miejsce w Biskupiczkach, gdzie 39-letni kierowca mitsubishi został zatrzymany za przekroczenie dozwolonej prędkości do 104 km/h. Konsekwencje były surowe: utrata prawa jazdy na trzy miesiące, mandat w wysokości 1500 zł oraz 13 punktów karnych na koncie kierowcy.

Podobny los spotkał młodego kierowcę audi, który w Jędrychowie przekroczył prędkość w terenie zabudowanym, osiągając 114 km/h. 24-latek otrzymał mandat w wysokości 2000 zł, stracił prawo jazdy na trzy miesiące i zdobył 14 punktów karnych.

Apel policji związany z nadmierną prędkością

W świetle tych wydarzeń policja ponownie apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności i przestrzeganie obowiązujących przepisów. Slogan „noga z gazu” nie jest tylko przypomnieniem, ale poważnym wezwaniem do zmiany zachowań na drogach.

Prędkość ma ogromny wpływ na skutki zdarzeń drogowych. Im większa prędkość, tym dłuższa droga hamowania i większa siła uderzenia. Zachowanie rozsądnej prędkości nie tylko zwiększa bezpieczeństwo kierowcy, ale także innych użytkowników drogi.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x