Zabezpieczone pociągi

Strona główna » Na sygnale » Zabezpieczone pociągi

Policyjne Ćwiczenia z Zabezpieczania Pociągów

Regularnie odbywające się zawody sportowe ściągają bardzo dużo widzów. Część z nich to kibice, którzy bardzo mocno związani są z danym klubem sportowym. Adrenalina, mocne emocje podsycają niekiedy agresywne postawy i zachowania wymierzone w przeciwne drużyny. Bardzo często w takich momentach musi ingerować policja, by sytuacja mogła zostać opanowana.

Specjalne Szkolenie – „Pociąg Specjalny”

Niebezpieczne momenty związane z przemieszczaniem się kibiców mają miejsce również w komunikacji publicznej, np. pociągach. W związku z tym odbywają się specjalne szkolenia, podczas których funkcjonariusze ćwiczą odpowiednie zachowania. Szkolenie przy okazji akcji „Pociąg Specjalny” odbyło się na terenie iławskiego dworca i trwało kilka godzin.

Funkcjonariusze poruszali się po całym terenie, wykorzystując kontrolowane warunki do ćwiczenia odpowiednich zachowań i reakcji. Przy użyciu specjalistycznego sprzętu dokonywali czynności zabezpieczających pojazdy oraz jego pasażerów. Całości przyglądali się mł. insp. Rafał Żubertowski Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Iławie, przedstawiciele Sztabu Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie oraz dowództwo NPP KMP w Elbląg oceniając pracę 125 funkcjonariuszy biorących udział w ćwiczeniach.

Funkcjonariusze mieli wykazać się właściwym opanowaniem oraz udowodnić, że są w stanie zabezpieczyć siebie, współdziałać z pozostałymi plutonami oraz zapanować nad niebezpieczną sytuacją. Poszczególne elementy szkolenia będą przydatne nie tylko podczas zabezpieczania przejazdu kibiców, ale również w przypadku innych zakłóceń porządku publicznego.

Doskonalenie się iławskich policjantów Akcja pod nazwą „Pociąg Specjalny”, która została przeprowadzona przez policję, ma na celu podniesienie umiejętności funkcjonariuszy. Komenda policyjna w Iławie prowadzi regularne szkolenia, by mieć pewność o właściwym przygotowaniu do akcji jej członków. Szkolenia pod okiem wyższych funkcjonariuszy mają pomóc osiągnąć właściwy poziom skuteczności oraz profesjonalizmu. Odpowiednie przygotowanie do pracy policjanta to nie tylko klucz do sukcesu w zawodzie, ale przede wszystkim większe umiejętności, które mogą zaważyć na zdrowiu oraz życiu niejednego człowieka.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x