„Syrop na kaszel” przyczyną problemów

Strona główna » Na sygnale » „Syrop na kaszel” przyczyną problemów
"Syrop na kaszel" przyczyną problemów

Podczas wykonywania swoich codziennych obowiązków służbowych, 33-letni mieszkaniec Nowego Miasta Lubawskiego został poddany kontroli trzeźwości.

Wyniki badania alkomatem zaskoczyły nie tylko jego, ale również obecnych na miejscu funkcjonariuszy policji. Pomimo twierdzeń mężczyzny o spożywaniu tego dnia wyłącznie syropu na kaszel, urządzenie wykazało 0,7 promila alkoholu w organizmie.

Interwencja policji w zakładzie pracy

Zgłoszenie o nietrzeźwym pracowniku wpłynęło do iławskiej policji w środę, kilka minut po godzinie 11:00. Na miejsce natychmiast udał się patrol, który potwierdził informacje przekazane przez zastępczynię szefa zakładu. Asp. szt. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie, podkreśliła, że takie zachowanie na terenie zakładu pracy jest absolutnie nieakceptowalne. 33-latek, który utrzymywał, iż jego stan był wynikiem spożycia leku na kaszel, będzie musiał teraz stanąć przed sądem, gdzie wyjaśni okoliczności zdarzenia. Nie uniknie również ewentualnych konsekwencji dyscyplinarnych ze strony pracodawcy.

Czy syropy na kaszel mogą zawierać alkohol?

Historia ta rzuca światło na problem, który może nie być powszechnie znany. Niektóre leki, w tym syropy na kaszel, mogą zawierać procentowo niewielkie ilości alkoholu. Chociaż zazwyczaj są to ilości zbyt małe, aby po pojedynczej dawce leku wywołać stan upojenia alkoholowego, regularne lub nadmierne spożywanie takich produktów może prowadzić do zwiększenia stężenia alkoholu we krwi. Dlatego też, osoby, które z różnych przyczyn muszą unikać alkoholu, powinny dokładnie czytać skład leków przed ich spożyciem.

Warto pamiętać, że każda substancja wprowadzana do naszego organizmu może mieć nieprzewidziane konsekwencje. Zanim więc sięgniemy po kolejną dawkę „syropu na kaszel”, warto zastanowić się dwa razy, jakie mogą być tego efekty, szczególnie jeśli w najbliższym czasie planujemy prowadzenie pojazdów czy wykonywanie innych czynności wymagających pełnej koncentracji i trzeźwości umysłu.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x