Niezwykła kolizja na ulicy Sienkiewicza w Iławie

Strona główna » Na sygnale » Niezwykła kolizja na ulicy Sienkiewicza w Iławie
Niezwykła kolizja na ulicy Sienkiewicza w Iławie

W czwartkowe popołudnie, 28 marca 2024 roku, mieszkańcy Iławy byli świadkami nietypowego zdarzenia drogowego, które zaskoczyło nie tylko uczestników ruchu drogowego, ale i lokalne służby.

Na ulicy Sienkiewicza, jednej z głównych arterii miasta, doszło do niecodziennej kolizji z udziałem lekkiej przyczepki, która w spektakularny sposób odczepiła się od ciągnącego ją pojazdu.

Wydarzenie, które miało miejsce na tzw. „szesnastce” – popularnej drodze krajowej numer 16 przebiegającej przez Iławę, zaskoczyło wielu obserwatorów. Zazwyczaj spokojna i dobrze zarządzana droga stała się miejscem nietypowego incydentu, który przyciągnął uwagę nie tylko przechodniów, ale i mediów.

Błąd kierowcy przyczyną zdarzenia

Z relacji świadków i informacji przekazanych przez asp. szt. Joannę Kwiatkowską, oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Iławie, wynika, że przyczyną kolizji było nieodpowiednie zabezpieczenie przyczepki przez 55-letniego kierowcę volkswagena. W wyniku tego zaniedbania, przyczepka oderwała się od pojazdu i uderzyła z dużą siłą w stojący na wysepce znak drogowy.

Uszkodzony w wyniku zdarzenia znak drogowy został natychmiastowo zabezpieczony przez odpowiednie służby i przekazany do Urzędu Miasta w Iławie. Urząd zobowiązał się do poinformowania administratora drogi krajowej numer 16 o zaistniałym zdarzeniu, co jest standardową procedurą w takich przypadkach.

Na szczęście, mimo nietypowego charakteru kolizji, nikt nie został poszkodowany. Kierowca volkswagena został pouczony przez policję, co ma na celu zwrócenie uwagi na konieczność właściwego zabezpieczania ładunku, by w przyszłości uniknąć podobnych zdarzeń.

Nietypowa kolizja na ulicy Sienkiewicza w Iławie przypomina o konieczności przestrzegania zasad ruchu drogowego i właściwego przygotowania pojazdu do podróży. Tylko dzięki odpowiedzialności i ostrożności wszystkich uczestników ruchu drogowego możemy zapewnić bezpieczeństwo na naszych drogach.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x