Oszustwo na Policję: Mieszkanka Iławy Straciła Ponad 100 tysięcy złotych i Złoto

Strona główna » Newsy » Oszustwo na Policję: Mieszkanka Iławy Straciła Ponad 100 tysięcy złotych i Złoto

W poniedziałek, 4 marca 2024 roku, mieszkanka Iławy padła ofiarą oszustwa, tracąc ponad 100 tysięcy złotych oraz złoto. Cała sytuacja rozpoczęła się od telefonu, w którym mężczyzna przedstawił się jako funkcjonariusz policji z Komendy Powiatowej Policji w Iławie. Twierdził on, że prowadzona jest tajna akcja, w ramach której konieczne jest przekazanie pieniędzy, które zostaną zwrócone po zakończeniu operacji. Niestety, kobieta dała się nabrać i zgodnie z ustaleniami z oszustem przekazała wymienioną kwotę.

 

Policja już działa

Komenda Policji w Iławie podjęła czynności dochodzeniowe w tej sprawie. To jedno z wielu podobnych oszustw lub prób oszustw, które miały miejsce na terenie powiatu w ostatnich dniach.

Policja apeluje o zachowanie rozsądku podczas rozmów z nieznanymi osobami oraz stosowanie zasady ograniczonego zaufania. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do prawdziwych intencji rozmówcy, zaleca się zakończenie rozmowy, przemyślenie sytuacji na spokojnie i skonsultowanie jej z bliskimi. To może ustrzec przed utratą oszczędności życiowych.

Oszustwa tego typu są coraz bardziej powszechne, dlatego ważne jest, aby być świadomym zagrożeń i zachować czujność w kontaktach telefonicznych.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x