Podsumowanie powiatowego turnieju w Iławie

Strona główna » Społeczeństwo » Podsumowanie powiatowego turnieju w Iławie
Podsumowanie powiatowego turnieju w Iławie

W Iławie odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który zgromadził liczne szkoły podstawowe z okolicy.

Konkurs, odbywający się pod patronatem Starosty Iławskiego Bartosza Bielawskiego, miał na celu promocję wiedzy o bezpiecznym poruszaniu się po drogach oraz pierwszej pomocy przedmedycznej.

Najważniejszy cel turnieju

Głównym celem turnieju było podnoszenie świadomości młodych ludzi na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego. Organizacja takich wydarzeń ma kluczowe znaczenie dla edukacji dzieci i młodzieży, ucząc ich nie tylko przestrzegania przepisów, ale również odpowiedzialności i szybkiego reagowania w przypadku niebezpieczeństw na drodze.

Uczestnicy turnieju mieli okazję do sprawdzenia swojej wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych.

Zawody skupiały się na dwóch głównych aspektach: zręcznościowym jeździe na rowerze przez specjalnie przygotowany tor przeszkód oraz teście z wiedzy o zasadach ruchu drogowego. Ponadto, duży nacisk położono na umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, co jest nieocenioną umiejętnością w codziennym życiu.

Organizacja i przebieg zawodów

Za prawidłowy przebieg turnieju odpowiadało jury, w skład którego weszli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie, funkcjonariusze straży pożarnej oraz nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Iławie.

Organizatorem wydarzenia był Wojciech Kopczyński, nauczyciel ze Szkoły Podstawowej nr 1.

Wyniki i zwycięzcy tegorocznych zawodów

Podczas tegorocznych zawodów wśród młodszych klas szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Gałdowie, drugie miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 5 w Iławie, a trzecie miejsce Szkoła Podstawowa w Kisielicach.

Wśród starszych uczestników najlepsi okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Lubawie, którzy zdobyli pierwsze miejsce. Drugie miejsce zajęli reprezentanci Zespołu Szkół w Kisielicach, a trzecie uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Iławie.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wśród młodszych uczestników został Hubert Śmiałek, a w grupie starszej wyróżniła się Magdalena Byglewska.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x