Podsumowanie policji

Strona główna » Na sygnale » Podsumowanie policji

Nieodpowiedzialność na Drogach: Incydenty z Pierwszego Weekendu Grudnia

Niestety, ostatni weekend pokazał, jak wiele kierowców wykazuje się wysoką nieodpowiedzialnością na drogach, narażając przy tym nie tylko siebie, ale też ludzi w otoczeniu.

Pierwsze zgłoszenie policjanci otrzymali we wczesnych godzinach porannych w sobotę od zaniepokojonego świadka, który obserwował dziwne zachowanie samochodu Audi. Kierowca poruszał się nim zygzakiem po drodze. Początkowo podejrzewano nietrzeźwość kierowcy, jednak na miejscu okazało się, że choć nie miał on alkoholu we krwi, to ciąży na nim zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Dzięki zgłoszeniu kolejnego odpowiedzialnego mieszkańca udało się uniknąć możliwej tragedii. Dzwoniący mężczyzna wskazał lokalizację dla policji, która po udaniu się pod dany adres zastała pijanych ludzi w samochodzie. Autem próbowała kierować 49-latka, u której wykryto aż trzy promile alkoholu we krwi. Kobiecie odebrano prawo jazdy, a będą jej grozić konsekwencje prawne.

Pod wpływem alkoholu był również kierujący pojazdem 30-latek, który podczas mijania innego samochodu doprowadził do zderzenia z nim, po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Kobieta kierująca Oplem, w którego wjechał, postanowiła nie odpuścić nieodpowiedzialnemu mężczyźnie i pojechała za nim, informując policję o jego lokalizacji.

Ostatni ukarany mandatem zasłużył sobie na interwencję policji przez brawurowe zachowania i wykonywanie tzw. bączków. Mężczyzna za nieodpowiedzialne zabawy na terenie jednego ze sklepów otrzymał punkty karne oraz karę pieniężną.

Pamiętaj o Bezpieczeństwie na Drogach

Stając się uczestnikiem ruchu drogowego, możesz mieć pewność, że Twoje zachowanie wpływa na innych. Wybierając brawurę i nieodpowiedzialność, łatwo narażasz życie i zdrowie innych. Pomimo ciągłych kontroli policji oraz kar dla tych, którzy łamią przepisy, niebezpieczne zachowania nadal się zdarzają. Dlatego tak ważna jest uważność na drogach, świadomość obowiązków oraz reagowanie, gdy widzimy, że coś złego dzieje się przed naszymi oczami.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x