Przedszkolaki poznają zawód policjanta

Strona główna » Społeczeństwo » Przedszkolaki poznają zawód policjanta

Policjanci w Zielonej Żyrafie

Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Iławie kom. Robert Mazurowski oraz asp. szt. Joanna Kwiatkowska odwiedzili iławskie przedszkole Zielona Żyrafa. Funkcjonariusze chcieli opowiedzieć dzieciom o swojej pracy, ale też dać okazję na zadanie pytań i zdobycie wartościowej wiedzy.

Spotkanie z Policjantami

Pierwszą częścią spotkania było omówienie ogólnych zadań policjantów, ich roli w społeczeństwie, sposobu rozróżniania poszczególnych funkcjonariuszy oraz przedstawienie, czym różnią się od siebie ich zadania. Żeby dzieci lepiej zapamiętały przekazywaną wiedzę, były zachęcane do brania udziału w dyskusji. W ten sposób wspólnie z policjantami omówili zasady ruchu drogowego oraz bezpieczeństwa na drodze.

Dzieci miały okazję zobaczenia różnych elementów wyposażenia policyjnego, np. kamizelki kuloodporne, ochraniacze oraz kaski. Co odważniejsze, dzieci mogły przymierzyć prezentowane przedmioty i na chwilę poczuć się jak prawdziwy funkcjonariusz. Nie obyło się też bez opowieści o pojazdach policyjnych, nie tylko tych najczęściej spotykanych, jak radiowóz, ale również rowery, łódki oraz motory.

Ciekawym elementem spotkania, który wzbudził wielkie emocje, były opowieści o zwierzęcych funkcjonariuszach psach oraz koniach, których służba w policji ma bardzo duże znaczenie.

Spotkania policji z najmłodszymi Wydarzenia organizowane przez Komendę Powiatową Policji w Iławie służą przybliżeniu zawodu policjanta, jako funkcjonariusza, który ma na celu dbać o bezpieczeństwo mieszkańców miasta. Młode osoby, takie jak przedszkolaki, są szczególnie zainteresowane spotkaniami z policjantami, którzy niejednokrotnie w ich oczach wyrastają do rangi bohatera.

Kontakt dzieci z policjantami daje możliwość na oswojenie się ze służbą funkcjonariuszy oraz zdobycie zaufania. Zaciekawienie oraz zaangażowanie podczas tego typu spotkań pokazuje, że przekazana wiedza trafia na dobry grunt, dzięki czemu można mieć nadzieję, że doświadczenia zaowocują w przyszłości pilnowaniem właściwych postaw, bezpiecznym zachowaniem oraz reagowaniem w razie potrzeby.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x