Sukces uczniów iławskiej „Budowlanki”

Strona główna » Społeczeństwo » Sukces uczniów iławskiej „Budowlanki”
Sukces uczniów iławskiej „Budowlanki”

Samanta Szpakowska i Ksawier Falkowski to uczniowie iławskiej „Budowlanki”, którzy osiągnęli znaczący sukces w XXXVII Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.

Wydarzenie miało miejsce w dniach 10-12 kwietnia 2024 roku w Bydgoszczy i zgromadziło 81 uczestników z 42 różnych szkół. Samanta została laureatką, a Ksawier finalistą, co jest świadectwem ich wyjątkowej wiedzy i umiejętności.

Centralny Finał Olimpiady

Finał Olimpiady, zorganizowany przez Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, odbył się w BCS Zawisza w Bydgoszczy.

Współorganizatorami byli Zespół Szkół Budowlanych im. Jurija Gagarina w Bydgoszczy i Politechnika Bydgoska, co pokazuje, jak ważne dla regionu są kompetencje inżynierskie.

Korzyści z wygranej

Osiągnięcie Samanty i Ksawiera otwiera przed nimi drzwi wszystkich uczelni technicznych w kraju bez konieczności przechodzenia dodatkowych postępowań kwalifikacyjnych.

Co więcej, są oni zwolnieni z części teoretycznej egzaminu zawodowego, co znacząco ułatwia im dalszą edukację i rozwój zawodowy.

Do tego znaczącego sukcesu uczniów przygotowywała pani Mirosława Świniarska, której zaangażowanie i metody nauczania okazały się kluczowe. Talent i ciężka praca młodych ludzi, wspierani przez doświadczonego pedagoga, zaowocowały spektakularnymi wynikami.

Gratulujemy Samancie i Ksawierowi nie tylko zdobycia tytułów, ale i nieustannej motywacji do dalszego rozwoju. Ich sukces to inspiracja dla innych uczniów i świadectwo wysokiej jakości kształcenia w polskich szkołach budowlanych.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x