Sukces Iławskiej „Budowlanki” w Olimpiadzie ZUS

Strona główna » Wiadomości » Sukces Iławskiej „Budowlanki” w Olimpiadzie ZUS

W dniu 5 marca br. odbył się wojewódzki etap olimpiady ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Konkurs zgromadził 20 zespołów z województwa warmińsko-mazurskiego, którzy zmierzyli się w półfinale w Auli Błękitnej Centrum Konferencyjnego UWM w Olsztynie.

Dziesiąta edycja „Lekcji z ZUS”, organizowana przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, przyciągnęła uwagę uczniów z całego kraju, wzięło w nich udział ponad 631 tys. uczestników. Z roku na rok wzrasta zainteresowanie projektem, co świadczy o jego popularności.

Olimpiada, będąca zwieńczeniem programu „Lekcje z ZUS”, składa się z trzech etapów. Pierwszy odbył się w listopadzie, wzięło w nim udział ponad 36 tys. młodych ludzi z Polski. Do II etapu zakwalifikowało się 333 najlepsze zespoły z całego kraju, w tym 20 z Warmii i Mazur.

 

Olimpiada: przepis na przyszłość

Uczestnicy mają szansę sprawdzić swoją wiedzę na temat ubezpieczeń społecznych i walczyć o tytuł zwycięzcy. Najlepsi z województwa będą reprezentować region w ogólnokrajowym etapie olimpiady, który odbędzie się 18 kwietnia w centrali ZUS.

Nagrody dla zwycięzców obejmują zarówno rzeczowe prezenty, jak i indeksy lub dodatkowe punkty w rekrutacji na uczelnie. Tytuł finalisty olimpiady zwalnia również uczniów z części pisemnego egzaminu zawodowego technika ekonomisty i technika rachunkowości.

Wyniki wykazały, że największą wiedzą o ubezpieczeniach społecznych wykazali się uczniowie Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie. Drugie miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkół nr 5 im. Karola Brzostowskiego w Ełku, a trzecie miejsce przypadło uczniom Zespołu Szkół Zawodowych im. gen. Bema w Węgorzewie.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x