20-lecie partnerskiej współpracy gminy Iława z Pagegiai

Strona główna » Wiadomości » 20-lecie partnerskiej współpracy gminy Iława z Pagegiai
20-lecie partnerskiej współpracy gminy Iława z Pagegiai

Gmina Iława wraz z litewską gminą Pagegiai, obchodzą w tym roku wyjątkowe wydarzenie.

Mowa o 20-leciu owocnej współpracy, która zainicjowana została dwie dekady temu z myślą o integracji kulturalnej i wzajemnym wsparciu. Przez te lata, obie społeczności współpracowały na wielu płaszczyznach, od kultury po edukację i rozwój regionalny.

20-lecie współpracy gmin

Z okazji tego istotnego jubileuszu 4 maja w świetlicy wiejskiej w Szałkowie zaplanowano szereg atrakcji, które mają na celu świętowanie tej znaczącej rocznicy.

W programie znajduje się multimedialna prezentacja historii i kluczowych momentów współpracy między gminami, która umożliwi uczestnikom lepsze zrozumienie dokonań i wpływu tej partnerskiej relacji na lokalne społeczności.

Prezentacje i występy

Podczas spotkania, uczestnicy będą mieli okazję doświadczyć autentycznego litewskiego i polskiego folku, dzięki występom folklorystycznym zespołów związanych z obiema gminami.

Muzyka i taniec, jako uniwersalne języki, stanowią doskonałą formę wyrazu i zbliżenia międzykulturowego.

Biesiada przy ognisku

Integralną częścią obchodów będzie biesiada przy ognisku, gdzie tradycyjne potrawy oraz ciepła atmosfera sprzyjają rozmowom i nawiązywaniu nowych znajomości. To idealna okazja, by w luźnej atmosferze podzielić się doświadczeniami i planować przyszłe projekty.

Zaproszenie od wójtów

Wójt Gminy Iława, Krzysztof Harmaciński oraz Mer Gminy Pagegiai, Vaidas Bendaravičius, osobiście zapraszają wszystkich mieszkańców oraz zainteresowane osoby do udziału w obchodach.

Podkreślają, że jest to nie tylko okazja do świętowania, ale także moment refleksji nad wartością i przyszłością tej ponadgranicznej współpracy.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x