Wybory samorządowe 2024: poznaj kandydatów na radnych gminy Iława

Strona główna » Wiadomości » Wybory samorządowe 2024: poznaj kandydatów na radnych gminy Iława
Wybory samorządowe 2024: poznaj kandydatów na radnych gminy Iława

Rok 2024 to czas kolejnych wyborów samorządowych w Polsce. Jednym z regionów, gdzie lokalna społeczność będzie miała okazję wybrać swoich przedstawicieli do Rady Gminy, jest malownicza Gmina Iława. W tym artykule przedstawimy sylwetki kandydatów ubiegających się o miejsce w Radzie Gminy Iława na kadencję 2024-2029. Zapraszamy do zapoznania się z ich profilami, by dokonać świadomego wyboru.

Kandydaci na radnych

Gmina Iława jest podzielona na 15 okręgów wyborczych, a w każdym z nich wybierany jest jeden radny. Znamy już pełną listę kandydatów, którzy zdecydowali się wziąć udział w wyborach. Oto oni:

Okręg nr 1 obejmuje takie miejscowości jak Gulb, Zazdrość, Laseczno, Laseczno Małe, Skarszewo. Mieszkańcy tego obszaru będą mieli możliwość oddania głosu na jednego z następujących kandydatów:

  • Marcin Krzywkowski z komitetu „Idziemy Razem” – 43-letni mieszkaniec Zazdrości, który aktywnie angażuje się w lokalne inicjatywy społeczne.
  • Emilia Skolmowska reprezentująca „Wspólną Gminę” – 41-latka z Laseczna, znana z działalności na rzecz ochrony środowiska.

Mieszkańcy Wikieleca, stanowiący Okręg nr 2, będą mieli do wyboru:

  • Mariusz Dariusz Jajkowski z „Wspólnej Gminy” – 61-letni lider lokalnej społeczności, skoncentrowany na rozwoju infrastruktury.

Okręg nr 3 – w okręgu, który obejmuje Karaś, Radomek, Szeplerzyzna, Nejdyki, Stradomno, kandydują:

  • Dorota Iwankowska z koalicji „Trzecia Droga Polska 2050” – 39-letnia aktywistka społeczna z pasją do nowych technologii.
  • Ewa Maśkiewicz i Jacek Fabian Zięba z komitetów skupiających się na zrównoważonym rozwoju i współpracy między mieszkańcami.

Każdy kolejny okręg wyborczy, od Szczepkowa przez Segnowy, aż po Dąbrowę i Gromoty, ma swoich unikalnych kandydatów. Wyróżniają się oni różnorodnością doświadczeń i planów na przyszłość Gminy Iława. Wśród nich znajdują się zarówno młodzi aktywiści, doświadczeni samorządowcy, jak i eksperci w różnych dziedzinach.

Wybierając radnych, mieszkańcy mają bezpośredni wpływ na decyzje dotyczące rozwoju ich gminy. Od infrastruktury, przez edukację, aż po kwestie społeczne – radni są głosem społeczności w lokalnym rządzie.

Dlaczego Twój głos jest ważny?

Udział w wyborach to nie tylko prawo, ale i obowiązek każdego obywatela. To właśnie dzięki Twojemu głosowi możesz mieć realny wpływ na to, jak będzie wyglądała przyszłość Twojej gminy. Niezależnie od tego, czy wspierasz zrównoważony rozwój, inwestycje w infrastrukturę, czy poprawę jakości życia mieszkańców – pamiętaj, że każdy głos się liczy.

Jak głosować?

Aby wziąć udział w wyborach, wystarczy zgłosić się do odpowiedniego lokalu wyborczego w dniu wyborów z ważnym dowodem tożsamości. Lista lokali wyborczych dostępna jest na stronie Urzędu Gminy oraz w lokalnych mediach.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców Gminy Iława do aktywnego uczestnictwa w wyborach samorządowych 2024. To wyjątkowa okazja, by wpłynąć na przyszłość swojej społeczności. Twój głos ma znaczenie!

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x