Śniadanie Obywatelskie w Iławie

Strona główna » Kultura » Śniadanie Obywatelskie w Iławie

10 czerwca odbyło się pierwsze Spotkanie Obywatelskie zorganizowane przez Fabrykę Inicjatyw Obywatelskich. Było to ważne wydarzenie, w którym mogli wziąć udział wszyscy mieszkańcy miasta i poczuć, że mają faktyczny wpływ na to, co dzieje się w ich okolicy. Spotkanie przebiegało w luźnej atmosferze przy poczęstunku w sobotni poranek. Jego ideą jest swobodny przepływ myśli i rozwinięcie dyskusji poruszającej potrzeby konkretnego rejonu miasta. Dlatego spotkania organizowane są na różnych osiedlach, mogą jednak wziąć w nich udział również chętni z pozostałych lokalizacji.

Uczestnicy i Cele Spotkania

Miasto szczególnie zachęca do udziału liderów oraz aktywnych społecznie mieszkańców. Podczas czerwcowego spotkania z zebranymi rozmawiał Patryk Wodzicki, który jest przedstawicielem Spółdzielni Mieszkaniowej Praca. Poruszone zostały przede wszystkim kwestie dotyczące Osiedla XXX-lecia, nie mniej było też miejsce na zgłoszenia dotyczące całego miasta. Władze Iławy widzą, że głosy mieszkańców są bardzo ważne, a ich opinie mogą być kluczowe dla późniejszych decyzji dotyczących zmian, czy ulepszania funkcjonowania osiedli.

Tematy poruszone podczas Spotkania

Pośród tematów, które pojawiły się na spotkaniu znalazła się potrzeba rewitalizacji ławek przy alejkach i chodnikach, na których można przysiąść. Uczestnicy zwrócili uwagę na brak miejsc w budynkach zamkniętych, gdzie mogą być organizowane spotkania bądź wydarzenia. Padła sugestia o wykupieniu jednego z budynków i stworzenie w nim ogólnodostępnej świetlicy. Nie został pominięty temat zapotrzebowania na większą ilość zielonych skwerków oraz miejsc, które będą cieszyć oczy zamiast straszyć betonem.

Charakter Spotkań Obywatelskich

Spotkania mają też charakter towarzyski. Są świetną okazją, żeby spotkać ludzi obok, który się żyje, a na co dzień jednak nie jest tak łatwo zobaczyć. Wymiana poglądów, poruszanie bieżących spraw oraz rozmowa na różne tematy służą integracji, co bardzo jest cenione przez mieszkańców. Szczególnie na tą kwestię zwracają uwagę starsze osoby.

Kolejne Spotkanie

Kolejne spotkanie w ramach Śniadania Obywatelskiego przewidziane jest pierwszego dnia lipca i zostanie zorganizowane na zielonych terenach Osiedla Podleśnego.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x