Młodzież w Iławie ma własne zdanie

Strona główna » Kultura » Młodzież w Iławie ma własne zdanie

Spotkanie, Gdzie Młodzi Mają Głos

W Centrum Aktywności Lokalnej na ulicy Wiejskiej odbyło się spotkanie młodzieży z burmistrzem Iławy Dawidem Kopaczewskim. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach działania Forum Młodzieży Iławskiej i zebrało w trakcie swojego trwania reprezentantów różnych zgrupowań działających w mieście. Na miejsce wstawili się członkowie Spółdzielni Uczniowskiej Zgredek, Stowarzyszenia HIGH SKATE, ZHP Hufca Iława oraz delegacje różnych szkół.

Najważniejszą częścią spotkania była ogólna debata dotycząca różnych inicjatyw i działań w miejscu. Młodzi ludzie dzielili się swoimi pomysłami, rozwiązaniami oraz mówili o potrzebach, jakie powinny zostać uwzględnione przez władze Iławy. Zachęcani do rozmowy uczestnicy wyciągnęli bardzo dużo mądrych wniosków i przedstawiając swoje zdania nadali zarys konkretnym możliwościom.

Podczas spotkania młodzież mogła wziąć udział w warsztatach dotyczących kompetencji społecznych oraz właściwego angażowania się w życie społeczne i obywatelskie. W spotkaniu brało udział 99 uczniów oraz uczennic z iławskich szkół. Ta liczba dowodzi, jak bardzo dużo młodych ludzi chce mieć realny wpływ na to, co dzieje się w ich otoczeniu.

Burmistrz w trakcie trwania wydarzenia podkreślał wagę zaangażowania młodego pokolenia i zachęcał do dalszego czynnego uczestnictwa w przemianach miasta.

Forum Młodzieży Iławskiej

Forum Młodzieży Iławskiej działa dzięki wsparciu finansowemu Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Fundacji Dumni z Elbląga w ramach działalności Forum Animatorów Społecznych. Poprzez swoje projekty angażuje do aktywności społecznej młode pokolenia i draża je w czynne życie na planie miasta.

Młodzież w trakcie spotkań Forum ma okazję lepiej się poznać, nauczyć się współpracy między sobą i poprzez wymianę doświadczeniami uczyć się wzajemnie. Zrzeszane młode umysły dostają możliwość na opracowywanie inicjatyw i po udoskonaleniu wprowadzania ich w społeczne życie Iławy.

Do Forum Młodzieży Iławskiej należą uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, członkowie formalnych i nieformalnych zrzeszeń oraz reprezentacje oficjalnych grup młodzieżowych. Razem są bardzo mocnym głosem, który może wprowadzić dobre zmiany w przyszłości naszego miasta.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x