Iława kocha sztukę

Strona główna » Kultura » Iława kocha sztukę

Rozwiń Swoją Kreatywność z Miastem

Nie od dziś wiadomo, że w naszym mieście odbywają się różnorodne wydarzenia, które pomagają mieszkańcom Iławy rozwijać swoje pasje, doświadczać nowego i otwierać się na innych. Również dziedzina sztuki nie została zapomniana, o czym świetnie świadczą warsztaty artystyczno-pisarskie.

Organizatorami wydarzenia została Fabryka Inicjatyw Obywatelskich w Iławie oraz Fundacja Atena w Iławie, które postanowiły poruszyć kreatywne umiejętności chętnych uczestników. W ten sposób powstał bezpłatny projekt „Iława po godzinach – kreatywnie i z pasją”.

W Centrum Aktywności Lokalnej przy ul. Wiejskiej w Iławie będą odbywać się cykliczne spotkania w ramach warsztatów. W każdy wtorek, od początku września do początku listopada 2023, wspólnie poruszymy naszą wyobraźnię. Warsztaty podzielone są na cztery spotkania pisarskie i cztery spotkania plastyczne, które będą się na przemian przeplatać. Tego typu forma pozwala na wykorzystanie pełnego potencjału uczestników i równocześnie wprowadza ciekawą dynamikę w cały proces rozwijania się.

Nad częścią literacką będzie czuwać trenerka kreatywnego pisania Anna Kopaczewska, a plastyczne warsztaty poprowadzi specjalistka od sztuk wizualnych Beata Jabłońska.

Na ostatni dzień projektu zostaną zaproszeni nie tylko uczestnicy, ale również wszyscy mieszkańcy miasta. Podczas podsumowania, które odbędzie się w restauracji Bistro Czapla zostaną zaprezentowane wybrane prace.

Jak Zgłosić Się do Projektu?

Osoby zgłaszające się do projektu muszą mieć ukończone 15 lat i być mieszkańcami miasta Iława. Należy pospieszyć się ze zgłoszeniami, ponieważ w warsztatach może wziąć udział tylko 12 osób.

Do zgłoszenia potrzebny nam będzie wydruk formularza, który możemy znaleźć na stronach organizatorów oraz pod linkiem na portalu miasta. Zgłoszenie należy ręcznie podpisać i zanieść do siedziby Fundacji Atena znajdującej się przy ul. Skłodowskiej-Curie 23c. W przypadku przyjścia poza godzinami pracy fundacji zgłoszenie należy wrzucić do skrzynki obok drzwi wejściowych. Rekrutacja zamyka się 25 sierpnia o godzinie 15.00.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x