Kolejne wydarzenie z serii „Historia jednej ulicy”

Strona główna » Kultura » Kolejne wydarzenie z serii „Historia jednej ulicy”
Kolejne wydarzenie z serii „Historia jednej ulicy”

Iława, miasto pełne historii i tajemnic, ponownie staje się areną niezwykłego wydarzenia, które przenosi mieszkańców i turystów w czasie, odkrywając przed nimi sekrety zaklęte w kamieniach jej ulic. Mowa o wyjątkowym projekcie „Historia jednej ulicy”, który po raz kolejny zaprasza na edukacyjną podróż – tym razem śladami ulicy Wyszyńskiego.

Wydarzenie to, organizowane przez Internetowe Muzeum Iławy, stało się już nieodłączną częścią kulturalnego krajobrazu miasta, łącząc w sobie pasję do historii z chęcią aktywnego spędzania czasu.

Spotkanie z historią na ulicy Wyszyńskiego

W nadchodzącą niedzielę, 3 marca, uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję dołączyć do kolejnego spaceru edukacyjnego, który odsłoni przed nimi kolejne kartki z historii Iławy. Tym razem centralnym punktem zainteresowania będzie ulica Wyszyńskiego, która już po raz trzeci zostanie bohaterką projektu. Poprzednie spotkania przy tej ulicy, które odbyły się w maju 2015 roku oraz w październiku 2023 roku, zgromadziły wielu miłośników lokalnej historii, potwierdzając, że „Historia jednej ulicy” to inicjatywa, która trafia w serca i umysły uczestników.

Najbliższe spotkanie ma miejsce dzięki wyjątkowej inicjatywie – licytacji zorganizowanej podczas 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To właśnie dzięki hojności zwycięzcy licytacji, który zaoferował 860 zł, uczestnicy będą mogli zgłębić tajemnice ulicy Wyszyńskiego. Kwota ta zostanie przekazana na szczytny cel, pokazując, że historia i dobroczynność mogą iść w parze, przynosząc korzyści zarówno lokalnej społeczności, jak i potrzebującym.

Zbiórka i plan spaceru

Uczestnicy zainteresowani udziałem w spacerze powinni znaleźć się w niedzielę o godzinie 15:00 przed budynkiem dawnego Nadleśnictwa Iława. Przewiduje się, że spacer, pełen ciekawostek i historii ukrytych na ulicy Wyszyńskiego, potrwa około półtorej godziny. To wyjątkowa okazja, aby nie tylko poznać historię, ale i spędzić czas na świeżym powietrzu, ciesząc się urokami Iławy.

Przyszłe wydarzenia i podziękowania

Organizatorzy już zapowiadają kolejne spotkanie w ramach cyklu „Historia jednej ulicy”, które odbędzie się 24 marca i będzie poświęcone ulicy Niepodległości. Seria spotkań, rozpoczęta w marcu 2022 roku, zakończy się tym spacerem, jednak dzięki pasji i zaangażowaniu radnych miejscowych oraz miłośników Iławy, Michała Młotka i Dariusza Paczkowskiego, projekt ten na pewno pozostanie ważnym punktem na kulturalnej mapie miasta.

Podziękowania należą się wszystkim, którzy przyczyniają się do organizacji tych wyjątkowych spacerów, a także uczestnikom, dzięki którym historia Iławy staje się żywa i bliska ludziom. To dzięki takim inicjatywom pamięć o przeszłości jest pielęgnowana.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x