Niebezpieczny wypadek rowerzysty w Suszu

Strona główna » Na sygnale » Niebezpieczny wypadek rowerzysty w Suszu
Niebezpieczny wypadek rowerzysty w Suszu

W miniony wtorek mieszkańcy spokojnej miejscowości Susz stali się świadkami zdarzenia, które przypomniało wszystkim o nieustającej potrzebie zachowywania ostrożności na drogach.

Wypadek rowerzysty, do którego doszło 26 marca 2024 roku, wywołał żywą reakcję lokalnej społeczności.

Tragiczny skutek nieuwagi: 71-latek w szpitalu

Rutynowa przejażdżka rowerowa 71-letniego mężczyzny zakończyła się tragicznie. Rowerzysta, poruszając się po niezbyt ruchliwych drogach Susza, nagle stracił kontrolę nad swoim pojazdem.

Niebezpieczna pułapka na drodze

Według relacji świadków oraz informacji podanych przez oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Iławie asp. szt. Joannę Kwiatkowską, nieszczęsny wypadek miał miejsce na skrzyżowaniu, gdzie 71-latek nie dostosował prędkości do panujących warunków. Próba skrętu w lewo zakończyła się tragicznym zdarzeniem. Rowerzysta, zjeżdżając na pobliskie pole, najechał na niewidoczny w trawie betonowy słup, co doprowadziło do jego upadku i poważnych obrażeń ciała.

Szybka reakcja służb ratunkowych z użyciem helikoptera

W związku z poważnymi obrażeniami, na miejsce zdarzenia wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Helikopter LPR zabrał poszkodowanego 71-latka do szpitala, gdzie podjęto niezbędne działania medyczne.

To zdarzenie stanowi przestrogę dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Podkreśla znaczenie dostosowania prędkości do warunków na drodze, a także o konieczność zachowania szczególnej ostrożności w miejscach, gdzie możliwe są niespodziewane przeszkody.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x