Finał drugiej edycji „Historii jednej ulicy”

Strona główna » Kultura » Finał drugiej edycji „Historii jednej ulicy”
Finał drugiej edycji "Historii jednej ulicy"

Już od kilku lat, dzięki inicjatywie Michała Młotka i Dariusza Paczkowskiego, mieszkańcy i goście miasta mają niepowtarzalną okazję zgłębiania historii swojego regionu poprzez cykl spacerów „Historia jednej ulicy”.

Druga edycja tego popularnego projektu zbliża się ku końcowi, skupiając uwagę na jednej z najbardziej charakterystycznych i historycznie znaczących ulic miasta.

Ulica z wyjątkową przeszłością: Niepodległości

Niepodległości to ulica o bogatej historii i wielu tożsamościach, od dawnej ulicy Cesarskiej, przez Karla Freyburgera, po Główną i 19 Października, od dawna budzi zainteresowanie badaczy i mieszkańców. Jej historia odzwierciedla zmiany, które przechodziło miasto i cały kraj, stając się żywą lekcją historii na otwartym powietrzu.

Drugie spotkanie miłośników Iławy przy tej ulicy, zaplanowane na niedzielę 24 marca, obiecuje być fascynującą podróżą przez czas.

Spotkanie pełne ciekawostek

Początek spotkania zaplanowano na godzinę 15:00 w Parku Miejskim przy ulicy Niepodległości, gdzie uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się więcej o historii parku, jego genezie oraz znaczeniu dla powojennej Iławy. Michał Młotek, jeden z organizatorów, zapewnia, że to tylko jedna z wielu opowieści przygotowanych na ten dzień.

Spacer ma trwać około godziny i zakończyć się przy ratuszu, stanowiąc symboliczne zakończenie drugiej edycji projektu.

To nie koniec spotkań!

Choć druga edycja „Historii jednej ulicy” dobiega końca, nie oznacza to końca spotkań. Dariusz Paczkowski podkreśla zaangażowanie organizatorów w kontynuowanie tych unikalnych spacerów, aż do momentu powstania muzeum w Iławie. Tym samym, projekt ten nie tylko odżywia lokalną społeczność duchem przeszłości, ale również kładzie fundament pod przyszłe inicjatywy kulturalne.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x