Oszustwa metodą „na policjanta”

Strona główna » Na sygnale » Oszustwa metodą „na policjanta”
Oszustwa metodą "na policjanta"

Oszustwa metodą „na policjanta” nieustannie trafiają na łamy gazet i serwisów informacyjnych. Jest to poważny problem społeczny, który niestety przez cały czas istnieje.

Historia mieszkanki Iławy, która straciła 100 tysięcy złotych, jest przestrogą dla nas wszystkich. Fałszywi „policjanci”, wykorzystując zaufanie i niewiedzę ofiar, przekonali starszą kobietę do przekazania im ogromnej sumy pieniędzy oraz cennych przedmiotów. Jak doszło do tego wyłudzenia i co możemy zrobić, aby się przed nim uchronić?

Mechanizm działania oszustów

Oszustwo rozpoczęło się od telefonu od osoby podającej się za policjanta. Oszust twierdził, że w ramach tajnej akcji policyjnej, niezbędne jest przekazanie pieniędzy, które po jej zakończeniu zostaną zwrócone. W wyniku manipulacji ofiara przekazała oszustom nie tylko gotówkę, ale i cenne przedmioty.

Szybka reakcja iławskich kryminalnych

Dzięki natychmiastowej reakcji i intensywnym działaniom operacyjnym Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Iławie udało się zidentyfikować i zatrzymać sprawców. Zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy usłyszeli zarzuty oszustwa. Oszuści, stosując wyszukane techniki manipulacji, doprowadzili do przekazania im ogromnej sumy pieniędzy, co pokazuje skalę zagrożenia.

W obliczu rosnącej liczby oszustw niezmiernie ważna jest czujność i rozwaga w kontaktach z nieznajomymi. Policja przypomina, że nigdy nie kontaktuje się telefonicznie w sprawach dotyczących przekazywania pieniędzy. Każda taka sytuacja powinna być natychmiast zgłaszana pod numer alarmowy 112.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x