Pożar w placówce edukacyjnej

Strona główna » Na sygnale » Pożar w placówce edukacyjnej
Pożar w placówce edukacyjnej

Rankiem 10 kwietnia 2024 roku miał miejsce tragiczny pożar na ulicy Kościuszki. Szkoła wyższa oraz liceum mundurowe przy ulicy Kościuszki w Iławie stały się miejscem nieoczekiwanego zdarzenia.

W jednej z toalet doszło do zapalenia się elektrycznej suszarki do rąk, co najprawdopodobniej spowodowane było przez zwarcie. Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do służb ratunkowych około godziny 10:00 i natychmiast rozpoczęto działania mające na celu ewakuację osób przebywających w budynku.

Szybka reakcja służb

Dzięki sprawnie działającemu systemowi sygnalizacji pożarowej alarm został natychmiast uruchomiony, co umożliwiło szybką ewakuację.

Ponad 100 osób, w tym uczniowie i nauczyciele obu placówek, musiało opuścić budynek w obliczu rosnącego zagrożenia. Na miejsce zdarzenia przybył konserwator wraz z jednym z wykładowców, którzy podjęli skuteczną próbę opanowania pożaru.

Pomoc medyczna dla poszkodowanych

Niestety, nie obyło się bez ofiar. Jeden z mężczyzn, który brał udział w gaszeniu pożaru, doznał zatrucia dymem. Natychmiastowa interwencja medyczna była niezbędna, aby zapewnić mu odpowiednią opiekę. Kolejna osoba, młoda dziewczyna, zgłosiła dolegliwości związane ze stresem wywołanym sytuacją kryzysową. Również i jej udzielono niezbędnej pomocy.

Sytuacja została opanowana

Dzięki zdecydowanym działaniom zarówno pracowników edukacyjnych, jak i służb ratunkowych, sytuacja została szybko opanowana. Straż pożarna przystąpiła do oddymiania pomieszczeń, co było konieczne, aby zagwarantować bezpieczeństwo i umożliwić powrót do normalnej działalności edukacyjnej.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x