Uwaga motocykliści

Strona główna » Na sygnale » Uwaga motocykliści

Sezon na Motocykle Trwa

W trakcie wakacji funkcjonariusze iławskiej policji przeprowadzają wiele kontroli, w których sprawdzani są również kierujący jednośladami. Ciepły okres to czas, który jest wyczekiwany przez każdego właściciela motocykla, dlatego szczególnie latem możemy zobaczyć ich w większych ilościach na drogach.

Maszyna taka jak motor jest dużo bardziej zwrotna, niekiedy potrafi osiągnąć większe prędkości, a jej kierowca jest w stanie dokonać manewrów, których jadący autem może tylko pozazdrościć. Fakt ten przekłada się niestety na częstą brawurę wśród motocyklistów. Najczęściej zdarzają się wymuszenia w ruchu, nie trzymanie odpowiedniego dystansu między pojazdami, niebezpieczne zajeżdżanie drogi innym pojazdom i przede wszystkim nadmierna prędkości. Osobnym problemem jest jazda pod wpływem alkoholu lub bez potrzebnych zezwoleń.

Policja stara się eliminować te niebezpieczne zachowania, ponieważ jak każde złamanie przepisów na drodze mogą w krótkim momencie doprowadzić do bardzo poważnych konsekwencji, w których będzie zagrożone zdrowie i życie ludzi.

Bezpieczeństwo to Nie Tylko Przepisy

Pamiętajmy, że na drogę możemy wyjechać jedynie sprawnym motocyklem. Pojazd ten, podobnie jak samochody, musi pozytywnie przechodzić regularne kontrole, aby być dopuszczonym do ruchu. W razie zatrzymania przez policję, funkcjonariusz będzie sprawdzał jego uprawnienia.

Motory oraz motocykle są mniej zabudowanymi pojazdami niż samochody osobowe, co przekłada się na mniejsze zabezpieczenie kierującego. W związku z tym kierujący jednośladem ma obowiązek mieć kask, który chroni głowę w razie wypadku. Nie mniej ważne są inne wspomagania naszego bezpieczeństwa, takie jak specjalnie przystosowana do jazdy jednośladem odzież, obuwie oraz ochraniacze na newralgiczne miejsca w ciele.

Będąc w temacie zmotoryzowanych jednośladów warto też przypomnieć, że do jednośladów zaliczane są również rowery oraz hulajnogi. Kierujący nimi, tak samo jak każdy poruszający się po drogach, musi przestrzegać określonych przepisów. Korzystajmy jak najdłużej ze słonecznych i długich dni, ale pamiętajmy, żeby każda nasza aktywność była realizowana z głową.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x