Zagrożenia na drogach powiatu iławskiego

Strona główna » Na sygnale » Zagrożenia na drogach powiatu iławskiego
Zagrożenia na drogach powiatu iławskiego

W ostatnim czasie policjanci ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Iławie przeprowadzili intensywne kontrole na drogach tego powiatu.

W ciągu tylko jednej doby skontrolowali aż 44 kierujących, a mandatami karnymi ukaranych zostało 37 z nich. Interwencje te obfitowały również w cztery kolizje drogowe, które na szczęście nie przekształciły się w poważniejsze wypadki.

Skuteczna walka z przekraczaniem prędkości

Pierwszy z przykładów nieodpowiedzialnej jazdy miał miejsce w czwartek, 9 maja 2024 roku, około godziny 14:00. Policjanci przeprowadzili pomiar prędkości w gminie Zalewo, gdzie zatrzymali 23-letniego kierowcę forda. Młody mężczyzna, mieszkaniec powiatu ostródzkiego, pędził z prędkością 115 km/h w terenie zabudowanym, przekraczając dozwoloną prędkość o niemal 70 km/h.

Za to rażące wykroczenie został on ukarany mandatem w wysokości 2000 zł, a jego konto obciążone zostało o 14 punktów karnych. Dodatkowo zostało mu odebrane prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

Dramatyczna ucieczka przed policją

Inny przypadek miał miejsce kilka minut po północy, kiedy to w Kisielicach policjanci zauważyli podejrzanie zachowującego się kierowcę audi. Po włączeniu sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych mężczyzna zatrzymał pojazd, ujawniając przyczynę swojej ucieczki przed policją.

Okazało się, że 43-letni kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania, a badanie alkomatem wykazało ponad pół promila alkoholu w jego organizmie. Ponadto, funkcjonariusze stwierdzili brak obowiązkowego trójkąta ostrzegawczego, za co również został ukarany mandatem.

Konsekwencje nieodpowiedzialnej jazdy

Zachowania takie jak jazda pod wpływem alkoholu czy znaczne przekraczanie prędkości są nie tylko niezgodne z prawem, ale przede wszystkim niezwykle niebezpieczne. Alkohol i narkotyki znacząco obniżają szybkość reakcji kierowcy, ograniczają pole widzenia oraz powodują błędną ocenę odległości.

Oznacza to, że nieodpowiedzialni kierowcy stanowią realne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego. Każde takie zachowanie może być przyczyną tragicznego wypadku, który zmieni życie wielu osób.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x