Bartosz Bielawski po raz kolejny został wybrany na Starostę Powiatu Iławskiego

Strona główna » Społeczeństwo » Bartosz Bielawski po raz kolejny został wybrany na Starostę Powiatu Iławskiego
Bartosz Bielawski po raz kolejny został wybrany na Starostę Powiatu Iławskiego

Podczas inauguracyjnego posiedzenia Rady Powiatu Iławskiego, które odbyło się w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Iławie, wybrano Bartosza Bielawskiego na Starostę Powiatu Iławskiego na kolejną kadencję.

Wyboru dokonali nowo wybrani i zaprzysiężeni radni Rady Powiatu Iławskiego.

Wybory Starosty Powiatu Iławskiego

Jednym z najważniejszych punktów posiedzenia było przeprowadzenie wyborów Starosty Powiatu Iławskiego. Radni mieli możliwość zgłaszania kandydatów. Sławomir Jamroży, reprezentujący KWW Porozumienie Lokalne, zaproponował Bartosza Bielawskiego z KKW Trzecia Droga, natomiast Jan Sadowski z PiS wysunął kandydaturę Andrzeja Dawida z PiS.

Tajne głosowanie i jego wyniki

Głosowanie w sprawie wyboru starosty odbyło się zgodnie z przyjętą ordynacją i miało charakter tajny. Komisja skrutacyjna, pod przewodnictwem radnej Wioletty Żołądkiewicz, przeprowadziła głosowanie.

Wyniki głosowania były następujące:

  • Bartosz Bielawski: 12 głosów
  • Andrzej Dawid: 9 głosów

Wygrana Bartosza Bielawskiego oznacza kontynuację jego funkcji jako Starosty Powiatu Iławskiego. Bielawski, który pochodzi z Kisielic i jest lekarzem weterynarii, sprawował tę funkcję również w poprzedniej kadencji.

Pierwsze przemówienie i plany na przyszłość

Po ogłoszeniu wyników Bartosz Bielawski podziękował za okazane mu zaufanie. W swoim przemówieniu wyraził nadzieję, że nowa kadencja będzie łatwiejsza dla samorządów oraz że uda się zrealizować planowane inwestycje. Podkreślił również znaczenie inwestycji drogowych i oświaty jako priorytetów na nową kadencję.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x