Świeć przykładem – Noś odblaski!

Strona główna » Społeczeństwo » Świeć przykładem – Noś odblaski!

Kolejna akcja edukacyjna iławskiej policji

Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków przypomina wszystkim uczestnikom ruchu jak ważne jest być widocznym na drodze. W ramach tego wydarzenia iławskie Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji zorganizowało kampanię informacyjno-edukacyjną „Świeć przykładem – Noś odblaski”. Materiały z kampanii policyjnej dotyczącej odblasków są dostępne na stronach internetowych wraz z opisem wpływu odblasków na bezpieczeństwo uczestnika ruchu. Zachęcamy do pobierania ich i udostępniania.

Do tej ogólnopolskiej akcji dołączyli nie tylko funkcjonariusze, ale również firmy prywatne, urzędy miasta oraz placówki szkolne.

Dlaczego odblaski są tak ważne?

Poruszając się po jezdni po zmroku lub w gorszych warunkach atmosferycznych bardzo łatwo możemy stać się niemal niewidoczni dla kierowców. Nawet jaskrawe kolory tracą swoją wyrazistość po zmroku, więc nie powinniśmy tylko na nich polegać. Najlepszym rozwiązaniem są odblaskowe elementy na odzieży, torbach lub plecakach. Specjalnie przystosowana powłoka na materiale odbija światło reflektorów i działa niczym latarka w ciemności. Dzięki temu, nadjeżdżający kierowca z daleka może poznać, że ma przed sobą innego uczestnika ruchu.

O odblaskach powinni pamiętać nie tylko piesi na drodze, ale również rowerzyści czy osoby poruszające się hulajnogami. Akcja „Świeć przykładem – Noś odblaski” kierowana jest nie tylko do najmłodszych, ale również do starszych, ponieważ jak pokazują wciąż sytuacje na drogach największą grupą osób zapominających o odblaskach są osoby dorosłe. Zadbajmy o nasze wspólne dobro oraz bezpieczeństwo i świećmy dobrym przykładem!

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x