Zdolni iławscy uczniowie

Strona główna » Społeczeństwo » Zdolni iławscy uczniowie

Gala Stypendialna 2023

Miasto Iława, co roku organizuje wyjątkowe wydarzenie, podczas którego burmistrz wręcza nagrody stypendialne dla najlepszych uczniów szkół podstawowych. W tym roku zostały przewidziane nagrody pieniężne w wysokości 1200 złotych dla każdego laureata. Symboliczne nagrody mają na celu docenienie ich zaangażowania w edukację oraz zachęcenie pozostałych dzieci i młodzieży do czynnego udziału w życiu szkolnym.

Uroczyste wydarzenie rozpoczęło się 26 września o godzinie 12.00. Pośród miejskich szkół podstawowych zostali wyłonieni uczniowie z wybitnymi osiągnięciami, którymi odznaczyli się w roku szkolnym 2022/2023. Gościem specjalnym wydarzenia był profesor Aleksander Mądry, który za swoje zasługi w rozwój edukacji w Iławie stał się Patronem Roku 2023.

Podczas gali została wyświetlona prezentacja o pracy oraz życiu pana Aleksandra. Prezentacja zawierała również zdjęcia byłych uczniów oraz spisane przez nich wspomnienia o profesorze. Przy okazji władze zaprosili na wystawę poświęconą panu Aleksandrowi Mądremu, którą będzie można oglądać w galerii jazzowej przy ratuszu od 14 października.

W gali uczestniczyli pozostali uczniowie szkół, grona pedagogiczne oraz dyrektorowie, a także lokalne władze.

Nagradzane kategorie

W tegorocznej edycji Gali Stypendialnej zostało wyłonionych 64 uczniów, którzy na scenie kinoteatru „Pasja” otrzymali nagrody przekazane przez burmistrza. Stypendia zostały podzielone na cztery kategorie: stypendia specjalne (przewidziane dla 3 uczniów), stypendia za dobre wyniki w nauce oraz osiągnięcia artystyczne (9 nagród), stypendia za wybitne osiągnięcia w nauce (18 nagród), stypendia za dobre wyniki w nauce oraz osiągnięcia sportowe (35 nagród).

Największą liczbą nagrodzonych uczniów cieszyła się Szkoła Podstawowa nr. 2 oraz Szkoła Podstawowa nr. 4. Podczas gali podziękowania z rąk burmistrza otrzymali również nauczyciele i opiekunowie, którzy wsparli rozwój nagrodzonych dzieci. Dyrektorowie szkół wytypowanych podczas wydarzenia otrzymali bony pieniężne w wysokości 1700 złotych, które zostaną przeznaczone na zakup pomocy dydaktycznych w ich placówkach.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x