Kto zastąpi Dawida Kopaczewskiego i Michała Młotka w radzie miejskiej Iławy?

Strona główna » Wiadomości » Kto zastąpi Dawida Kopaczewskiego i Michała Młotka w radzie miejskiej Iławy?
Kto zastąpi Dawida Kopaczewskiego i Michała Młotka w radzie miejskiej Iławy?

Już niedługo może dojść do zmiany w składzie rady miejskiej Iławy.

Nastąpią one w związku z ewentualnym wyborem obecnych radnych na stanowisko Burmistrza Iławy. Jakie procedury związane są z obsadą wakatów i kto ma największe szanse na zajęcie ich miejsc? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Procedura przyznawania miejsc w radzie miejskiej

W myśl regulaminu wyborczego niemożliwe jest równoczesne pełnienie funkcji burmistrza oraz radnego. W związku z tym obaj kandydaci, którzy zdobyli mandaty radnych i są obecnie w trakcie rywalizacji o fotel burmistrza, będą musieli zrezygnować z jednego z tych stanowisk w przypadku wygranej.

To otwiera drzwi dla kolejnych osób z listy wyborczej, które uzyskały największą liczbę głosów po zwycięzcach.

Kandydaci do wejścia do rady miejskiej

Zastępstwo za Dawida Kopaczewskiego

Dawid Kopaczewski, obecnie radny z 2. okręgu wyborczego, może wkrótce zająć stanowisko burmistrza. Jako lider listy wyborczej otrzymał 663 głosy. W przypadku jego zwycięstwa w wyborach na burmistrza, dotychczasowy mandat radnego przejmie osoba, która uzyskała następnie najwyższą liczbę głosów na tej liście.

W tej sytuacji jest to Janusz Bednarski, który zdobył 113 głosów.

Zastępstwo za Michała Młotka

Michał Młotek, kandydat na burmistrza z 3. okręgu, również stoi przed potencjalną zmianą ról. Zdobył 1027 głosów, będąc na czele swojej listy. W przypadku jego wygranej mandat radnego przypadnie Annie Kadzik, która jako kolejna na liście uzyskała 70 głosów.

Co dalej z radą miejską Iławy?

Decyzje o tym, kto dołączy do Rady Miejskiej, zostaną podjęte najprawdopodobniej po wyborach, które rozstrzygną, czy Dawid Kopaczewski, czy Michał Młotek zostaną nowymi burmistrzami. To kluczowy moment dla lokalnej społeczności, gdyż zmiana składu rady może wpłynąć na dalsze kierunki rozwoju miasta Iława.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x