Niebezpieczna pamiątka w postaci granatu

Strona główna » Wiadomości » Niebezpieczna pamiątka w postaci granatu
Niebezpieczna pamiątka w postaci granatu

Miny, granaty, pociski i amunicja z okresu II wojny światowej wciąż są obecne pod powierzchnią ziemi, stanowiąc zagrożenie dla osób przypadkowo na nie natrafiających, co potwierdziło niepokojące znalezisko na terenie letniskowym.

Domki letniskowe w pobliżu Iławy

Sobotniego poranka 6 kwietnia 2024 roku, w spokojnej okolicy domków letniskowych nieopodal Iławy, jeden ze spacerowiczów natrafił na przedmiot, który wyglądał niepokojąco znajomo. Zgłoszenie to skierowane do lokalnych sił policyjnych z iławskiej jednostki wywołało natychmiastową reakcję.

Na miejsce został wysłany funkcjonariusz specjalizujący się w rozpoznawaniu materiałów wybuchowych, który potwierdził, że przedmiotem tym był granat ręczny z okresu II wojny światowej zachowany w dobrym stanie technicznym.

Profesjonalna reakcja służb

Miejsce znaleziska zostało natychmiast zabezpieczone do czasu przyjazdu saperów z jednostki wojskowej w Lidzbarku Warmińskim. Specjaliści szybko i skutecznie zneutralizowali zagrożenie.

Przypomnienie o zasadach bezpieczeństwa

Funkcjonariusze wykorzystują tę okazję, aby przypomnieć i zaapelować do społeczeństwa o zachowanie ostrożności w przypadku natrafienia na podobne przedmioty. Należy pamiętać, że:

  • Niewybuchów i niewypałów nie wolno dotykać, oglądać ani przenosić.
  • Miejsce znaleziska należy oznaczyć i zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych.
  • O każdym takim znalezisku należy niezwłocznie informować policję, dokładnie określając miejsce, wygląd oraz inne istotne szczegóły dotyczące przedmiotu.
0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x