Nowi policjanci w Iławie i innych miastach

Strona główna » Wiadomości » Nowi policjanci w Iławie i innych miastach
Nowi policjanci w Iławie i innych miastach

W miniony wtorek, w obecności bliskich i przełożonych, 15 nowych policjantów złożyło uroczystą przysięgę, obiecując „wiernie służyć Narodowi”.

Ta ceremonia, która odbyła się 7 maja 2024 roku, wprowadziła nową energię w szeregi policji, szczególnie w takich miejscach jak Iława i Nowe Miasto Lubawskie.

Przygotowanie do służby

Po ceremonii ślubowania nowo przyjęci funkcjonariusze rozpoczęli intensywne szkolenie w policyjnej szkole. Program ten obejmuje naukę podstawowych umiejętności, takich jak udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, obsługa broni palnej oraz techniki interwencyjne.

Jest to niezbędne przygotowanie do ich przyszłych zadań jako obrońców porządku publicznego i pomocy obywatelom.

Rozmieszczenie nowych funkcjonariuszy

Na Warmii i Mazurach, gdzie aktualnie służy ponad 3300 policjantów, nowo przyjęci funkcjonariusze zasilą różne jednostki. Po ukończeniu szkolenia będą pracować w jednostkach prewencyjnych, miejskich oraz powiatowych komendach w takich miastach jak Olsztyn, Elbląg, Iława, Nowe Miasto Lubawskie, a także w mniejszych miejscowościach jak Gołdap, Kętrzyn, Mrągowo, Pisze czy Szczytno.

Podczas ceremonii, insp. Mirosław Elszkowski, Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, podkreślił znaczenie lokalnych rekrutów w służbie policyjnej: „Potrzeba nam takich osób, które są stąd, które znają ten teren i które są nastawione na to, żeby pomagać ludziom. Tak jak nasze motto: Pomagać i chronić.”

Wyzwania przed policjantami

Pojawienie się nowych policjantów w regionie Warmii i Mazur to ważny moment, zarówno dla społeczności, jak i dla samej policji. Oczekuje się, że dzięki nowemu personelowi, który wkrótce zakończy szkolenie, wzrośnie bezpieczeństwo i skuteczność działania policji w regionie.

To także okazja do odświeżenia sił i wprowadzenia nowych, świeżych perspektyw w codzienną, niekiedy trudną i wymagającą służbę.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x