Nowy przewodniczący rady miejskiej: Roman Brzozowski

Strona główna » Wiadomości » Nowy przewodniczący rady miejskiej: Roman Brzozowski
Nowy przewodniczący rady miejskiej: Roman Brzozowski

W wyniku ostatniego głosowania, które odbyło się za zamkniętymi drzwiami, Rada Miejska w Iławie ogłosiła wybór nowego przewodniczącego.

Postacią, która teraz będzie kierować pracami tej lokalnej jednostki samorządowej, jest Roman Brzozowski, radny reprezentujący Prawo i Sprawiedliwość.

12 głosów na tak

Tajne głosowanie zakończyło się wynikiem 12 głosów popierających Brzozowskiego, podczas gdy jego rywalka, Aneta Rychlik, uzyskała 9 głosów. Wybór przewodniczącego poprzedziła seria nominacji. Andrzej Rykaczewski, reprezentujący tę samą partię co Brzozowski, był inicjatorem jego kandydatury, argumentując doświadczeniem i życiową mądrością Brzozowskiego.

Z drugiej strony, Michał Młotek, lider komitetu, który zdobył najwięcej mandatów w Radzie, proponował Anetę Rychlik, podkreślając jej doświadczenie i rozumienie mechanizmów rządzenia miastem, a także możliwość wyboru kobiety na to stanowisko po raz pierwszy.

Komisja skrutacyjna, której przewodził radny Tomasz Klepacki, odnotowała wyraźne poparcie dla Brzozowskiego, mimo że różnica głosów była stosunkowo mała. Wynik głosowania odzwierciedla dynamiczną strukturę polityczną w Iławie, gdzie żadna z partii nie ma zdecydowanej przewagi.

Podział mandatów w radzie

Nowa Rada Miejska Iławy składa się z przedstawicieli różnych komitetów: Michała Młotka „Razem dla Iławy” z 9 mandatami, KWW Burmistrza Dawida Kopaczewskiego „Łączy nas Iława” z 7 mandatami, oraz 5 reprezentantów z Prawa i Sprawiedliwości. Takie rozłożenie sił może wpłynąć na przyszłe decyzje i projekty realizowane przez radę.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x