Nowy publiczny żłobek w Iławie

Strona główna » Wiadomości » Nowy publiczny żłobek w Iławie

Wszystko wskazuje na to, że Iława doczeka się nowego publicznego żłobka. Ma się on pojawić na ulicy 1 Maja, jak zaplanowali to iławscy samorządowcy, jest to już druga tego rodzaju placówka po żłobku przy ulicy Obrońców Westerplatte.

Póki co inwestycja jest na początkowym etapie. Na jego realizację ma zostać przeznaczone 10 tysięcy, o czym informuje burmistrz Iławy – Dawid Kopaczewski. Ile powstanie miejsc dla najmłodszych mieszkańców? Tego na razie nie wiemy. Na odpowiedź będzie trzeba poczekać do opracowania dokładnego dokumentu. Nie znamy również samego pomysłu na żłobek. W tej chwili temat ten jest omawiany na wspólnym posiedzeniu dwóch miejskich komisji. Z kolei wybrany teren może być już znany mieszkańcom. Jest to bowiem dawna siedziba Warsztatów Terapii Zajęciowych, jaka mieściła się na działce przy ulicy 1 Maja w Iławie.

Dawny budynek stoi pusty

Dawny budynek stoi pustyTeraz warsztaty odbywają się w Centrum Aktywności Lokalnej, a poprzedni budynek opustoszał. Zabudowania są przewidziane do rozbiórki. Dzięki żłobkowi miejsce zyska nowe życie.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x