Mobilna strefa zdrowia w Iławie

Strona główna » Zdrowie » Mobilna strefa zdrowia w Iławie

Pamiętaj o swoim zdrowiu – Projekt „Zdrowe życie”

„Projekt Zdrowe życie” to ogólnopolska inicjatywa, mająca na celu szerzenie świadomości dotyczącej zdrowych postaw wśród Polaków oraz zachęcanie do regularnej profilaktyki. Organizatorzy wydarzenia przypominają, jak kluczowa jest kwestia wczesnego wykrywania dolegliwości i chorób.

W ramach akcji powstała mobilna strefa zdrowia, która przemieszcza się po różnych rejonach naszego kraju i oferuje bezpłatne badania. Na miejscu, na chętnych, czekają busy oraz namioty, w których wykonywane są badania. Poza samymi badaniami można skorzystać z porad medycznych, otrzymać informacje medyczne oraz dowiedzieć się więcej o zdrowiu od samych specjalistów. Do akcji dołączył również zespół Narodowego Centrum Krwiodawstwa, u którego będzie można oddać krew.

Mobilna strefa zdrowia otworzy się dla mieszkańców Iławy 15 oraz 16 lipca na terenie Centrum Turystyczno-Rekreacyjnego.

Zbadaj się w mobilnej strefie zdrowia

Miasto Iława zachęca do przebadania się w ramach projektu „Zdrowe życie”. Badania są adresowane do każdego, kto ukończył 18 rok. Dla młodszej młodzieży i dzieci przewidziane są przeglądy dentystyczne. Bez względu na wiek dostępne będą konsultacje medyczne. Osoby niepełnoletnie proszone są o przyjście z opiekunem.

W razie potrzeby obecni specjaliści mogą doradzić konkretne badania, biorąc pod uwagę nasz tryb życia. Co więcej, skorzystać z niej mogą również osoby nie mieszkające w Iławie.

Jednym z badań, które będziemy mogli wykonać na miejscu, jest spirometria, badanie serca, badanie ciśnienia, pomiar cholesterolu i glukozy we krwi. Kobiety w wieku 50-69 lat mogą zgłosić się na bezpłatną mammografię. Wyniki będą dostępne dla uczestników od razu po wykonaniu pomiarów.

W namiotach będą dostępni lekarze, którzy przeprowadzą konsultacje z dziedziny m.in. pulmonologii, dermatologii, fizjoterapii czy dietetyki. Istnieje możliwość dokonania analizy wyników otrzymanych w ramach akcji. Wydarzenie „Zdrowe życie” będzie trwało przez dwa dni w godzinach 10.00-19.00. Zapisy na poszczególne badania są możliwe jedynie na miejscu w godzinach otwarcia.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x