Nowe inwestycje za ponad 35 mln zł w regionie Warmii i Mazur

Strona główna » Biznes » Nowe inwestycje za ponad 35 mln zł w regionie Warmii i Mazur
Nowe inwestycje za ponad 35 mln zł w regionie Warmii i Mazur

Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „STALZŁOM” zdecydowało się zainwestować ponad 20 milionów złotych w Morlinach, gminie Ostróda. „STALZŁOM”, znany od 1993 roku jako pionier w recyklingu metali i odpadów, planuje rozbudowę swojego zakładu.

Dzięki tej inwestycji powstanie nowa hala oraz stacja demontażu pojazdów, co pozwoli na znaczne poszerzenie zakresu działalności firmy w obszarze przetwarzania odpadów budowlanych i złomu. Inicjatywa ta została dostrzeżona przez Warmińsko-Mazurską Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A., która przyznała przedsiębiorstwu wsparcie na realizację projektu.

IDSOL Sp. z o.o. rozszerza działalność

Kolejną firmą, która postanowiła rozszerzyć swoją działalność, jest IDSOL Sp. z o.o. z Prątnicy, specjalizująca się w automatyzacji i robotyzacji procesów przemysłowych. Nowa inwestycja w Targowisku Górnym (gminia Lubawa), przewiduje budowę hali produkcyjno-magazynowej wraz z zapleczem socjalnym i biurowym. Projekt ten nie tylko umożliwi firmie produkcję na większą skalę, ale również wprowadzi oszczędności energetyczne poprzez montaż instalacji fotowoltaicznej. Inwestycja ta również uzyskała wsparcie w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.

EUROPROFIL i STALWEST: nowe możliwości w Morągu i Mszanowie

W Morągu firma EUROPROFIL rozpocznie realizację projektu o wartości 4,47 miliona złotych, zakładającego produkcję przemiału, regranulatu i odzyskiwanie surowców z odpadów. Inwestycja ta pozwoli na wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań w procesie produkcji, co jest krokiem ku zwiększeniu efektywności i automatyzacji.

Z kolei w Mszanowie spółka STALWEST zamierza zainwestować w produkcję konstrukcji stalowych i maszyn. Projekt ten, o wartości 4,2 miliona złotych, obejmuje zakup nieruchomości oraz nowoczesnego sprzętu, co znacząco zwiększy potencjał produkcyjny firmy.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x