Nowe informacje w sprawie remontu drogi gminnej

Strona główna » Wiadomości » Nowe informacje w sprawie remontu drogi gminnej
Remont drogi gminnej Ząbrowo-Babięty

Mieszkańcy gminy Iława mogą wreszcie odetchnąć z ulgą. Długo oczekiwany remont drogi łączącej Ząbrowo z Babiętami, znany z problemów z jej nawierzchnią, niebawem stanie się rzeczywistością.

Ta istotna dla lokalnej społeczności inwestycja nie tylko poprawi bezpieczeństwo i komfort podróżowania, ale również przyczyni się do rozwoju regionu.

Nowy rozdział dla gminy

29 lutego 2024 roku stał się ważnym momentem w historii gminy Iława. W tym dniu, w obecności Wójta Gminy, Krzysztofa Harmacińskiego, oraz skarbnika, Marleny Baranowicz-Rak, doszło do podpisania umowy z firmą DROGOMEX Sp. z o.o. Przedstawiciel firmy, Marcin Jastrzębski, zobowiązał się do wykonania kompleksowej przebudowy drogi gminnej nr 146003N.

Szczegóły inwestycji

Inwestycja, wyceniona na blisko 4,5 miliona złotych, zostanie dofinansowana w 50% przez Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg. Prace remontowe obejmą odcinek drogi o długości 2,4 km. Planuje się nie tylko położenie nowej nakładki z asfaltobetonu, ale także modernizację przylegających chodników. Dzięki tym działaniom, droga Ząbrowo-Babięty nie tylko zyska nowe życie, ale stanie się bezpieczniejsza i bardziej funkcjonalna dla wszystkich użytkowników.

Oczekiwania i korzyści dla mieszkańców

Przebudowa tej drogi to nie tylko odpowiedź na potrzeby kierowców narzekających na jej zły stan. To również krok w stronę podniesienia jakości życia mieszkańców gminy oraz stymulacja rozwoju lokalnego biznesu. Nowa, bezpieczna droga będzie sprzyjać wzrostowi turystyki oraz ułatwi dostęp do usług i produktów lokalnych przedsiębiorców.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x