Protesty rolników na Warmii i Mazurach

Strona główna » Wiadomości » Protesty rolników na Warmii i Mazurach
Protesty rolników na Warmii i Mazurach

W najbliższą środę, 20 marca 2024 roku, warmińsko-mazurskie rolnictwo stanie na czele kolejnego, znaczącego protestu. Cel? Wyraźne zasygnalizowanie niezadowolenia z obecnej sytuacji branżowej oraz postulowanie istotnych zmian.

Organizatorzy protestu przewidują, że związane z nim utrudnienia dotkną wielu mieszkańców regionu.

Główne punkty blokad wynikających z protestu

Jednym z kluczowych miejsc, które zostanie objęte protestem, jest rondo przy DK51 w pobliżu Osiedla Sterowców w Dywitach, położonych nieopodal Olsztyna. W godzinach od 10:00 do 16:00 przewidywane jest zablokowanie przejazdu przez około 50 ciągników oraz 100 protestujących rolników. To jedynie przykład lokalizacji, która na kilka godzin przekształci się w epicentrum protestu.

Protesty nie ograniczą się jednak do pojedynczego miejsca. Planowane są również blokady na drodze S7 w rejonie Elbląga oraz w miejscowościach takich jak Bisztynek, Kętrzyn, Lubomin czy Górowo Iławeckie. Rolnicy zapowiadają, że ich postulaty będą podkreślane przez zablokowanie dróg oraz utrudnienia w ruchu drogowym, dotykając zarówno większych miast województwa, jak i mniejszych miejscowości.

Aktualna mapa protestów

Ruch Młodych Farmerów udostępnił w sieci specjalną mapę, na której zaznaczone są miejsca planowanych protestów rolników. Mapa jest aktualizowana na bieżąco, na podstawie informacji otrzymywanych od organizatorów protestów. Warto jednak mieć na uwadze, że może ona nie być kompletna. Podróżujący powinni zatem być przygotowani na możliwe utrudnienia na swojej trasie i elastyczni w planowaniu podróży.

Najważniejsze postulaty rolników

Protestujący rolnicy mają jasno określone żądania. Należą do nich między innymi wstrzymanie importu towarów rolnych z Ukrainy, ustalenie cen minimalnych dla poszczególnych produktów rolnych oraz rezygnacja z wprowadzenia europejskiego Zielonego Ładu. Protesty mają trwać do czasu spełnienia tych postulatów.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x