Kontrole przechodniów

Strona główna » Na sygnale » Kontrole przechodniów

Akcja „NURD” – Bezpieczeństwo Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego

NURD, czyli „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”, to skrót, który stał się głównym celem działań kontrolno-prewencyjnych przeprowadzonych przez policję w Iławie. Akcja obejmowała liczne kontrole na terenie całego powiatu, mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach, ze szczególnym uwzględnieniem ochrony przechodniów przed potencjalnymi wypadkami.

Funkcjonariusze nie tylko nadzorowali właściwe zachowania kierowców, lecz także przechodniów. Celem było zwalczanie negatywnych i nieodpowiedzialnych działań pieszych i rowerzystów na drogach. Wprowadzono mandaty, kary pieniężne oraz pouczenia, mające na celu zwrócenie uwagi na przestrzeganie obowiązujących przepisów.

Najczęstszymi naruszeniami, za które karano pieszych podczas akcji NURD, było przechodzenie przez jezdnię w nieodpowiednim miejscu oraz wbieganie na przejścia bez zachowania ostrożności. Wielu kierowców również nie przestrzegało obowiązku zwalniania przed przejściem dla pieszych, co jest równie niebezpieczne.

Podczas trwania akcji NURD ukarano aż 30 kierowców samochodów oraz dwóch pieszych. W ten sposób policja miała nadzieję nauczyć ludzi, że przestrzeganie przepisów drogowych jest kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa na drogach.

Piesi również wpływają na bezpieczeństwo

Piesi to grupa tzw. „niechronionych uczestników ruchu drogowego”, co oznacza, że często są bardziej narażeni na zagrożenia niż kierowcy pojazdów. Wypadki drogowe często powodują najpoważniejsze obrażenia wśród pieszych. Do tej grupy zalicza się również rowerzystów i osoby korzystające z hulajnóg.

Ruszając się po drodze lub jej otoczeniu, wszyscy uczestnicy ruchu muszą zachować ostrożność. Odpowiedzialność za bezpieczeństwo spoczywa nie tylko na kierowcach. Każdy pieszy powinien zdawać sobie sprawę z własnej roli w utrzymaniu bezpieczeństwa. Dlatego policja przypomina, że będąc w ruchu drogowym, należy obserwować, słuchać i przede wszystkim myśleć. Pieszy, którego zachowanie łamie przepisy, jest równie podatny na ukaranie jak kierowca pojazdu.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x