Policja po raz kolejny przyjechała do szkół

Strona główna » Na sygnale » Policja po raz kolejny przyjechała do szkół

Nie tylko Spotkania dla Przedszkolaków: Policjanci Edukują Uczniów Zespołu Szkół w Lubawie

Szeroko znane są spotkania organizowane przez Komendę Powiatową Policji w Iławie, podczas których funkcjonariusze spotykają się z najmłodszymi, opowiadają im o podstawowych przepisach, przestrzegają przed niebezpieczeństwami, ale także przybliżają swoją pracę. Niemniej jednak na tym edukacja społeczeństwa przez policję się nie kończy. Przykładem tego jest wizyta policjantów z Iławy w Zespole Szkół w Lubawie. Uczniowie spotkali się z komendantami, aby wysłuchać o odpowiedzialności karnej nieletnich.

Lekcja Odpowiedzialności

Spotkanie poruszyło wiele ważnych tematów, które dotyczą młodych ludzi. Policjanci dali do zrozumienia, że mimo młodego wieku oni również odpowiadają karnie w przypadku umyślnego złamania przepisów i zasad. Prelekcja rozpoczęła się od wytłumaczenia pojęcia osoby nieletniej oraz przybliżenia jej praw i obowiązków wedle kodeksu karnego. Następnie został poruszony temat demoralizacji wśród młodzieży, zagrożeń jakie ona niesie oraz konsekwencji. Ta wiedza jest bardzo ważna, ponieważ pokazuje, że nawet pozornie niewinne żarty nie tylko mogą wyrządzić dużą szkodę, ale też przyczynić się do ukarania sprawcy mimo braku pełnoletniości.

Kolejnym panelem była cyberprzemoc, problem, który w obecnych czasach jest bardzo szeroki i dosięga niepokojąco dużego procenta młodych ludzi na całym świecie. Uczniowie dowiedzieli się, jakie zachowania są całkowicie zabronione, m.in. poniżanie kogoś w internecie, umieszczanie jego wizerunku bez zgody lub podszywanie się pod kogoś. Ważnym aspektem spotkania było wytłumaczenie, jak bronić się przed tym, by samym nie stać się ofiarą cyberprzemocy.

Na sam koniec policjanci przeszli do zasad ruchu drogowego obowiązujących młodych ludzi, jako pieszych, ale też przyszłych lub obecnych kierowców. Podkreślona została waga uważności oraz przestrzegania przepisów, które są ochroną dla nas wszystkich. Spotkanie funkcjonariuszy z młodzieżą z Iławy było dużym krokiem do zwiększenia świadomości pośród młodych ludzi. Dzięki niemu mogło stworzyć się dialog między funkcjonariuszami a młodzieżą, która też mogła wypowiedzieć się w ważnych kwestiach poruszanych tego dnia.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x