Aplikacja „Dźwięki ulicy”

Strona główna » Społeczeństwo » Aplikacja „Dźwięki ulicy”

Projekt „Świadomi – Mobilni”

Jednym z głównych zakresów działań policjantów jest dbałość o bezpieczeństwo na drogach. Żeby było ono zachowywane przeprowadzane są częste kontrole, nadzór oraz wyłapywanie osób, które stanowią zagrożenie. Nie mniej ważna jest sfera edukacyjna, która rozwija świadomość, a co za tym idzie pomaga zapobiegać powstawaniu niebezpiecznych sytuacji.

Inicjatywą, która odnosi się do bezpiecznego ruchu drogowego jest m.in. projekt „Świadomi – Mobilni”. W jego ramach policja oraz osoby zaangażowane przeprowadzają różnego rodzaju akcje i wdrażają narzędzia, które mają być wsparciem dla osób poruszających się po drogach. To właśnie z myślą o nich powstała aplikacja „Dźwięki Ulicy”, która będzie ułatwiała przekazywanie wiedzy przez instruktorów zajęć o bezpieczeństwie ruchu drogowego.

Projekt aplikacji powstał dzięki koncepcji mł. asp. Tomasza Zielińskiego z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Olsztynie. Aplikacja jest całkowicie darmowa i może być ściągnięta przez każdego użytkownika. Doskonale będzie sprawdzać się jako wsparcie dla nauczycieli, rodziców lub osób uczących się do egzaminu na prawo jazdy. To narzędzie może też być wykorzystywane przez policjantów.

Czy Rozpoznajesz Te Dźwięki?

Słuch jest bardzo pożytecznym zmysłem, który pomaga każdego dnia rozeznawać się w przestrzeni. Posługując się nim wyłapujemy zagrożenie oraz dźwięki ostrzegawcze. Jest niezwykle ważny dla uczestników ruchu, pieszych oraz kierowców każdego pojazdu.

Aplikacja stworzona dzięki inicjatywie „Świadomi – Mobilni” przybliża trzynaście dźwięków, które są najczęściej słyszanymi na drodze. Pośród nich znajdziemy: klakson samochodowy, odgłos przejeżdżającego auta, gwałtowne hamowanie, dzwonek rowerowy, odjeżdżający motocykl, dźwięki wycofującego samochodu ciężarowego, sygnał ostrzegawczy pojazdu uprzywilejowanego, dźwięk tramwaju, odgłos zderzających się samochodów, sygnalizator S-5, gwizdającego policjanta, przejeżdżający pociąg, odliczanie dziesięciosekundowe. Dodatkowo nagrano dźwięk przypisany do złej odpowiedzi oraz oklaski będące znakiem poprawnej.

Ściągnij na swój telefon „Dźwięki ulicy” i zobacz, jak wiele z nich możesz rozpoznać z zamkniętymi oczami.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x