EkoSail Jeziorak

Strona główna » Sport » EkoSail Jeziorak

Rozwijajmy świadomość ekologiczną

Z roku na rok można zaobserwować, jak bardzo powiększa się świadomość ekologiczna. Na jej fali powstaje wiele zmian, które mają uchronić naszą planetę oraz niezwykłe środowisko, jakie na niej istnieje. Musimy pamiętać, że bez niego nie jesteśmy w stanie przeżyć, a więc te zmiany są też gwarantem bytowania kolejnych pokoleń.

W ramach edukacji ekologicznej powstają liczne programy, które mają na celu zaszczepianie właściwych postaw już od najmłodszych lat. Jedną z takich inicjatyw jest organizowany w Iławie konkurs EkoSail Jeziorak. Młodzi ludzie będą mogli wykorzystać swoją pomysłowość oraz kreatywność i zaangażować się w projekt. Kto wie, być może najciekawsze pomysły zostaną nawet wdrożone przez miasto?

Ekologiczny konkurs dla szkół podstawowych

SSW MOS Iława przygotował konkurs plastyczny EkoSail Jeziorak dedykowany uczniom szkół podstawowych. Zadaniem konkursowym jest wykonanie dowolną metodą plastyczną plakatu, rysunku lub zmontowanie filmu, którego tematyka będzie zamykać się w kwestii wspólnego dbania o środowisko naturalne. Przykładowe tematy prac to: ochrona zwierząt oraz przyrody, redukcja odpadów, oszczędzanie energii, ekologiczne zagospodarowanie terenów, recykling oraz segregacja odpadów.

Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na potrzebę ochrony środowiska oraz wywołanie dyskusji na temat tego jak możemy ją wdrażać w nasze codzienne życie. Uczestnicy za pomocą plastycznej formy lub filmu mają za zadanie pokazać proponowane przez siebie rozwiązania.

Prace przyjmowane są w stacjonarnej siedzibie ekomariny przy ulicy Dąbrowskiego 11A lub poprzez wysłanie zgłoszenia na zarzad@sswmos.pl. Konkurs zamyka się 10 października.

Na trzyosobową komisję konkursową będzie składał się zespół z przedstawiciela władz miasta, przedstawiciela Stowarzyszenia Sportów Wodnych – Mos Iława oraz zawodnika Stowarzyszenia Sportów Wodnych. Jury dokona wyłonienia zwycięskiej pracy biorąc pod uwagę sposób wykonania, kreatywność oraz pomysłowość twórcy. Na wygranych czekają atrakcyjne nagrody. Zachęcamy szkoły do promowania akcji pośród klas i wsparcie dla uczniów chcących wziąć udział w konkursie.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x