Zapraszamy nad Jeziorak

Strona główna » Sport » Zapraszamy nad Jeziorak

Kilka słów o programie PGE PolSailing

PGE PolSailing to największy w Polsce program zajmujący się edukacją żeglarską. Do jego głównych celów należy popularyzacja tego sportu ze szczególnym zwróceniem się do najmłodszych oraz wsparcie w rozwój tej dziedziny sportu.

W programie, co roku biorą udział tysiące dzieci, z których dużą część zostaje na dłużej związana z żeglugą. Obok uczenia się tajników żeglarstwa, inicjatywa przekazuje wiedzę o bezpieczeństwie wodnym, pokazuje właściwe postawy ekologiczne oraz wartości zdrowego trybu życia. Do programu mogą bezpłatnie dołączać różne ośrodki sportowe z terenu naszego państwa. W tym roku w akcji wzięło udział aż 34 placówki.

Akcja finansowana jest Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz PGE Polską Grupą Energetyczną. Nad jego organizacją czuwa Polski Związek Żeglarski.

Wielki Finał PGE PolSailing 2023 w Iławie

Ogólnopolskie podsumowanie programu edukacyjnego żeglarskiego PGE PolSailing odbędzie się nad Jeziorkiem 17 września. Podczas zwieńczenia akcji odbędą się różnorodne atrakcje dla gości. Wydarzenie jest całkowicie bezpłatne.

Finał PGE PolSailing to wielki festyn rodzinny w ramach, którego atrakcje będą organizowane na ekomarinie w Iławie i przylegających do nich plażach. Zapraszam do zabawy w godzinach 12.00-18.00.

Największym widowiskiem niewątpliwie będą regaty, w których wystąpią reprezentacje ośrodków z całej Polski, które wzięły udział w programie. Regaty będą miały uproszczoną formę, ponieważ część z dziecięcych uczestników będzie w nich uczestniczyć pierwszy raz.

Ponadto będą czekać bezpłatne atrakcje takie jak symulator żeglowania, tor skimboardowy, rejsy po Jezioraku oraz trickboardy. Najmłodsi mogą skorzystać ze strefy malucha, basenu ze sterowanymi łódkami lub trampolin. Chętni będą mogli zobaczyć sprzęt żeglarski z bliska i dowiedzieć się o niego czegoś więcej.

Zainteresowanie powinno przyciągać również stoisko PGE, na którym będą prezentowane metody pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych.

Spędź niedzielę ze swoją rodziną na świeżym powietrzu i pokaż dzieciom, jak ciekawe mogą być aktywności wodne!

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x