Remont drogi Ząbrowo-Babięty

Strona główna » Wiadomości » Remont drogi Ząbrowo-Babięty
Remont drogi Ząbrowo-Babięty

W gminie wiejskiej Iława rozpoczyna się długo oczekiwany projekt remontowy, który ma na celu znaczącą poprawę infrastruktury drogowej. Mieszkańcy oraz użytkownicy trasy Ząbrowo-Babięty mogą w końcu odetchnąć z ulgą, gdyż zapowiedziano gruntowną przebudowę wysłużonej nawierzchni drogi.

Jest to dobra wiadomość nie tylko dla kierowców, ale również dla lokalnej społeczności, która od lat borykała się z problemami związanymi z nieodpowiednią jakością tej trasy.

Szczegóły umowy i planu remontu

W historyczny dzień 29 lutego 2024 roku, w obecności kluczowych przedstawicieli gminy, takich jak Wójt Krzysztof Harmaciński oraz skarbnik Marlena Baranowicz–Rak, doszło do podpisania znaczącej umowy. Partnerem gminy w tym przedsięwzięciu została firma DROGOMEX Sp. z o.o., reprezentowana przez Marcina Jastrzębskiego. Umowa dotyczy kompleksowej przebudowy drogi gminnej nr 146003N.

Finansowanie i zakres prac

Koszt całego przedsięwzięcia został oszacowany na 4 466 777,77 zł, z czego połowa kwoty zostanie pokryta ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Jest to istotne wsparcie finansowe, które znacząco przyczyni się do realizacji projektu. Prace remontowe obejmą odcinek o łącznej długości 2 km 400 m. W ramach projektu zaplanowano nie tylko położenie nowej nakładki z asfaltobetonu, ale również przebudowę części chodników, co zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo i komfort użytkowników.

Zakończenie i oddanie drogi do użytku

Przewiduje się, że całość prac zostanie zakończona w ciągu tego samego roku, co umożliwi oddanie drogi do użytku już w 2024 roku. Jest to ambitny plan, który wymagać będzie sprawnej organizacji prac oraz zaangażowania wszystkich stron projektu.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x