75-lecie jednostki OSP Siemiany

Strona główna » Wiadomości » 75-lecie jednostki OSP Siemiany
75-lecie jednostki OSP Siemiany

11 maja 2024 roku mieszkańcy Siemian i okolicznych miejscowości będą mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowych obchodach Dnia Strażaka, które będą miały miejsce przy strażnicy OSP w Siemianach.

Tegoroczne świętowanie nabierze szczególnego charakteru, ponieważ jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Siemianach świętuje swoje 75-lecie. To wydarzenie stanowi doskonałą okazję, by wyrazić wdzięczność i uznanie dla tych, którzy na co dzień ryzykują swoje życie, aby chronić nasze bezpieczeństwo.

Program uroczystości

Dzień pełen uroczystości rozpocznie się o godzinie 13:45 zbiórką uczestników. Oficjalne rozpoczęcie zaplanowano na godzinę 14:00, kiedy to wszyscy zgromadzeni wezmą udział w Mszy Świętej.

Następnie, o 14:45 rozpocznie się część oficjalna, podczas której odbędzie się wręczenie medali oraz odznaczeń zasłużonym strażakom. Jest to moment, kiedy wspólnie doceniamy ich poświęcenie i oddanie.

Po ceremonii wręczenia odznaczeń, o godzinie 15:20, przewidziano wystąpienia zaproszonych gości. Będzie to doskonała okazja, aby posłuchać inspirujących historii i doświadczeń z pierwszej ręki. Następnie, o 15:40, rozpocznie się koncert zespołu „Sweet Blues”. Muzyka na żywo z pewnością doda uroczystości niepowtarzalnego klimatu.

Kulminacyjnym punktem dnia będzie poczęstunek, który rozpocznie się o godzinie 16:15. Będzie to czas na nieformalne rozmowy, wymianę doświadczeń oraz nawiązanie nowych znajomości w przyjaznej i serdecznej atmosferze.

Organizatorzy wydarzenia

Za organizację obchodów odpowiedzialne są wspólnie Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz Urząd Gminy w Iławie.

Wsparcie zapewnia również Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie oraz sama jednostka OSP w Siemianach, która jest głównym bohaterem tego wyjątkowego dnia.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x